امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۳:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75895
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 27
مراد هاشم‌زهی نماینده مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد ابلاغ سیاست‌های کلی نظام سلامت ...

مراد هاشم‌زهی نماینده مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد ابلاغ سیاست‌های کلی نظام سلامت از سوی مقام معظم رهبری گفت: این ابلاغ می‌تواند مبنای یک تحول اساسی در نظام سلامت شود.

وی ادامه داد: ان شالله با همدلی مسئولان مختلف مخصوصاً مسئولان حوزه سلامت و تصمیم‌گیران آن بند‌های این ابلاغ به نحو احسن اجرا شود.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلی تأکید کرد: اما این ابلاغ کار عملی می‌خواهد، شاید در چند سال گذشته در مورد این بندها کار عملی باید و شایدی انجام نشده و بیشتر کارهای تبلیغی و نمایشی بوده است. سال تمام شد و اقدامات اساسی انجام نشد. البته در مواردی هم اقدامات خوبی انجام شده که منکر آن نیستم.

هاشم‌زهی گفت: این ابلاغ باید سند بالادستی برای تصمیم‌گیران حوزه سلامت محسوب شود و در تمام مواردی که در این ابلاغ ذکر شده است مانند آموزش، طب سنتی، طب جدید و بهداشت و پیشگیری کار جدی صورت گیرد.

وی در مورد نحوه اجرای این سیاست‌ها خاطرنشان کرد: در این یکی دوسال که در مجلس بودم و قبل از آن که کار اجرایی می‌کردم متوجه شدم که به اندازه کافی قانون در حوزه سلامت داریم و خلاء قانونی نداریم اما متأسفانه این قوانین اجرا نشده‌اند.

به گفته هاشم زهی بسیاری از موارد مطرح شده در ابلاغیه مقام معظم رهبری در برنامه پنجم توسعه ذکر شده و از آنجا که اجرایی نشده‌ است، ایشان در ابلاغ خود بر اجرای آنها تاکید کرده‌اند.

وی در مورد متولیان امر بهداشت و درمان گفت: حضرت آقا متولیان مربوطه را مشخص کرده و وظایف وزارت بهداشت و بیمه‌ها را ذکر کرده‌اند بنابراین برای مسئولان امر، عذر و بهانه‌ای باقی نمانده و آنها نمی‌توانند در مقام توجیه و تفسیر برآیند.

هاشم زهی تأکید کرد: با اجرای این سیاست‌ها باید مقام اول آسیا در حوزه سلامت را کسب کنیم.

وی مهمترین بند این ابلاغیه را توجه مقام معظم رهبری به مشکلات معیشتی مردم و تاکید ایشان بر اصلاح ساختار پرداخت هزینه‌های درمان عنوان کرد و گفت: همانگونه که مقام معظم رهبری بارها گفته‌اند، مردم نباید نگرانی جز خود بیماری داشته باشند و باید سهم پرداخت از جیب مردم کاهش یابد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار