امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۷:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7590
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۱
تعداد بازدید: 167
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به شهر رامسر، سید علی استیری امروز در بیست و یکمین همایش ارگانهای دریایی اظهار ...

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به شهر رامسر، سید علی استیری امروز در بیست و یکمین همایش ارگانهای دریایی اظهار داشت: حضور در دریا و توجه به آن در شاخص‌های توسعه کلان مربوط به 6 قرن پیش است، چرا که دریا یکی از مهمترین ابزار پیشرفت اقتصادی، بهبود اجتماعی کشورها به حساب می‌آید و باعث ایجاد فرصتهای شغلی در حوزه‌های مختلف می‌شود.
وی افزود: با توجه به اینکه فعالیتهای دریایی یک موضوع فرابخشی است، بسیاری از نهادها باید در این خصوص نقش خود را به خوبی ایفا کنند، تا توسعه پیشرفت دریایی محقق شود.
معاون امور دریایی سازمان بنادر اظهارداشت: ارتقای ایمنی دریایی و محیط زیست دریا از طریق بررسی سوانح دریایی و راه‌های به کارگیری از بروز این سوانح و کسب تدابیر لازم برای مبارزه با دزدی دریایی، بررسی مسائل پیش‌رو در اجرای کنوانسیون مارتل در مسائل ایمنی و آلودگی دریایی از جمله مسائلی است که باید در بیست و یکمین همایش ارگانهای دریایی مورد توجه قرار گیرد.
استیری گفت: ایران از نقطه نظر صنعت حمل و نقل دریایی، بزرگترین ناوگان تجاری فله خشک در خاورمیانه و چهارمین ناوگان نفتی در جهان را دارد.
وی افزود: توسعه ناوگان کشتیرانی در شمال و جنوب، سرمایه‌گذاری در ناوگان ریلی، توسعه فعالیتهای بندری و ترمینال‌داری نقش حیاتی در تکمیل زنجیره تامین و توسعه دریا محور ایفا می‌کند.
معاون امور دریایی سازمان بنادر گفت: در حال حاضر بخش قابل توجهی از سرمایه‌گذاری را در پس کرانه بنادر به عنوان مراکز ایجاد ارزش افزوده و لجستیک کالا توسط بخش خصوصی در بخش انتظار است و در بنادر امام خمینی، شهید رجایی و امیرآباد، مناطق ویژه محل مناسبی برای جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و ایجاد مراکز لجستیک است.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها