امروز : سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 19
۱۷:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75903
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرنگار جامعه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جمشید حمزه‌زاده رئیس جامعه هتلداران اظهار داشت: سیاست‌های ما غلط است یکسری در ...

به گزارش خبرنگار جامعه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جمشید حمزه‌زاده رئیس جامعه هتلداران اظهار داشت: سیاست‌های ما غلط است یکسری در حوزه هتلداری سرمایه‌گذاری می‌کند و می‌بینیم اولاً زمین گران است و اکثر هتل‌های ما که سالیان سال سرمایه‌گذاری کردند نیمه‌تمام مانده، بانک‌ها وام نمی‌دهند و مجبورند از بخش خصوصی وام بگیرند و گرفتن مجوز از شهرداری در این خصوص سخت است و  عوارض‌ها نیز بسیار بالاست.

وی افزود: خیلی از هتل‌های 5 ستاره نیاز به تجهیزات استاندارد دارد و بزرگترین مشکل وارد کردن تجهیزات از گمرک است و این در حالی است که 100درصد عوارض را می‌گیرند.

رئیس جامعه هتلداران گفت: از هتلداران 8 درصد ارزش افزوده می‌گیریم و این را آنها از مشتریان می‌گیرند در حوزه مالیات واقعاً مشکل اساسی داریم و با مجلسیان درگیر هستیم.

وی افزود: الان یک تفاهم ملی در گردشگری نداریم و می‌بینیم امروز یک سازمان و فردا سازمان دیگری تصمیم می‌گیرند قبل از عید متوجه شدیم در لایحه سی‌امین سال 93 همه هتل‌ها باید 5 درصد از درآمد خود را به شهرداری‌ها بدهند و ما دو ماه درگیر بودیم تا این را حذف کنیم که این سبب  افزایش 15 درصدی هزینه‌ها می‌شود همچنین در مجلس تصویب شده امکانات گردشگری از مالیات معاف شوند.

وی ادامه داد: این در صورتی است که در ترکیه هتل‌ها از مالیات و عوارض گمرکی معاف هستند و تسهیلات بانکی با 4 درصد ارائه می‌شود. حالا در نهایت دفاتر گردشگری و جهانگردی مجبور هستند این را دخالت دهد و نهایتاً نرخ سفر افزایش می‌یابد.

وی گفت: اگر دولت خواهان افزایش سفر است باید واقعاً کمک کند و اینکه بگوییم گردشگری خوب است دردی را دوا نمی‌کند و باید همه بسیج شوند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار