امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۸:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75906
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بناب علی سلطانی‌وش بعد از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: در پی اطلاع ماموران ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بناب علی سلطانی‌وش بعد از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: در پی اطلاع ماموران یگان امداد مبنی بر اینکه اشخاصی به هویت معلوم با معرفی خود تحت عنوان مامور به خانواده‌ها و خودروهای محورهای مواصلاتی اخاذی می‌کنند، دستگیری این گروه در دستور فرماندهی انتظامی شهرستان قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود: بر اساس گزارش‌های رسیده این افراد در جاده ملکان ـ بناب اقدام به متوقف کردن یک خودروی پراید کرده و با ارایه کارت شناسایی خود را مامور معرفی کرده و قصد اخاذی داشتند که راننده متوجه شده و با تماس با پلیس 110، پلیس یگان امداد در اسرع وقت در محل وقوع حاضر شده و آنها را دستگیر می‌کند.

وی گفت: از متهمان سه دستگاه بی‌سیم دستی و اسپری کشف شده و پس از تشکیل پرونده قضایی تحویل دادسرا شد.

سلطانی‌وش با اشاره به وقوع برخی جرایم که در پوشش مامور پلیس یا سایر دستگاه‌های نظامی رخ می‌دهد، گفت: شهروندان باید توجه داشته باشند که همراه داشتن بی‌سیم که ممکن است به شکل روشن یا خاموش باشد، به منزله مامور بودن نیست و برای ورود به منازل و اماکن حتما مجوز قضایی ضروری است.

وی با بیان اینکه داشتن اسلحه و نشان دادن آن نیز نمی‌تواند صحت ادعای افراد مبنی بر مامور بودن را اثبات کند، تصریح کرد: ماموران حتما باید کارت شناسایی خود و حکمی که نشانگر ماموریت‌شان باشد را به همراه داشته و به شهروندان ارائه کنند.

فرمانده انتظامی بناب گفت: علاوه بر اینکه عکس روی کارت ماموران با عکس چهره باید تطبیق داشته باشد، کارت‌های شناسایی دارای مهر معتبر و رسمی سازمان و یا نیروی انتظامی بوده که به شکل طلاکوب روی کارت درج می‌شود.

سلطانی‌وش از شهروندان خواست تا به تاریخ اعتبار روی کارت‌ها نیز توجه داشته و به درخواست افرادی که دارای کارت‌های فاقد اعتبار هستند، ترتیب اثر ندهند.

وی با تاکید بر اینکه برای ورود به منازل، علاوه بر کارت شناسایی، مجوز صادره از سوی قاضی نیز الزامی است، افزود: همچنین برای ورود به اماکن عمومی و محل کار نیز علاوه بر کارت شناسایی، حکم اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی ضروری است.

فرمانده انتظامی بناب از شهروندان خواست در صورت مشاهده موارد مشکوک و همچنین امتناع ماموران از نشان دادن کارت و حکم ماموریت، حتما مراتب را با پلیس 110 در میان بگذارند.
انتهای پیام/60002/غ30/د1000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها