امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۷:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75910
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرنگار جامعه فارس در ادامه مناظره امروز درباره صنعت گردشگری ایران در شبکه یک سیما نوبت به پرسش بینندگان از میهمانان حاضر در این مناظره ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس در ادامه مناظره امروز درباره صنعت گردشگری ایران در شبکه یک سیما نوبت به پرسش بینندگان از میهمانان حاضر در این مناظره شد.

یکی از بینندگان از بهشتی مشاور رئیس سازمان گردشگری پرسیده بود آیا تغییرات مکرر در راس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری اجازه رفع موانع موجود در زیرساخت‌ها را می‌دهد یا خیر که بهشتی گفت: این موضوع خیلی آزار‌دهنده و نامیمون است.

وی گفت: تغییرات مکرر در حوزه مدیریت باعث می‌شود ما شاهد بی‌ثباتی مدیریتی و عدم رونق گردشگری باشیم.

وی گفت: اگر همه راهکارهای ارائه شده از سوی کارشناسان محقق شود باز هم باید به این نکته توجه داشته باشیم که گردشگری مثل یک درخت گردو می‌ماند که 7 سال برای چیدن میوه آن باید صبر کرد.

وی گفت: گردشگری بوته گوجه فرنگی نیست که در 6 ماه به ثمر برسد بلکه درخت گردویی است که برای گرفتن نتیجه مناسب از آن باید صبر و تلاش کرد.

در ادامه یکی از بینندگان از جعفری استاد دانشگاه جهانگردی ایران درباره تفاوت فاحش قیمت‌های برخی تورها و همچنین آژانس‌های خدماتی پرسید که وی جواب داد دلیل این تفاوت در برنامه‌ریزی متفاوت تورها برای یک سفر هست.

وی گفت: برخی از آژانس‌ها قائل به این هستند که باید در برنامه‌ریزی یک سفر از حداکثر کیفیت بهره ببرند که به همین دلیل شاهد افزایش قیمت تمام شده یک تور خواهند بود.

این استاد دانشگاه جهانگردی گفت: در نقطه مقابل آژانسی وجود دارد که به همان مقصد توری را برنامه‌ریزی می‌کند اما قائل به استفاده از بهترین کیفیت نبوده و خدمات معمولی ارائه می‌دهد.

یکی از بینندگان از حمزه زاده، رئیس انجمن هتل‌داران کشور درباره واقعی نبودن قیمت هتل‌ها پرسید که وی پاسخ داد: خوشبختانه در زمینه ارائه خدمات در هتل‌ها امسال شاهد کمترین میزان نارضایتی بودیم.

وی افزود: ورود دولت به عرصه قیمت‌گذاری هتل‌ها غیرقانونی است و فقط می‌تواند اقدام به نظارت بر ارائه درست خدمات کند.

وی افزود: خوشبختانه در طول چند سال اخیر هتل‌داران به سمت کیفیت رفتند و در بحث نوسازی تجهیزات و آموزش منابع انسانی موثر عمل کردند.

یکی دیگر از بینندگان از عامری، رئیس اتحادیه شرکت‌های حمل و نقل مسافری کشور درباره زیاد بودن تعداد اتوبوس‌ها و به صرفه نبودن استفاده از اتوبوس پرسید که وی پاسخ داد: من نگفتم تعداد اتوبوس‌ها زیاد است یا به صرفه نیست.

وی افزود: ما کشوری هستیم با 75 میلیون نفر جمعیت که تنها 20 هزار اتوبوس داریم.

وی گفت: مشکل اصلی کشور ما مشکل رکود اقتصادی است که باعث شده سفر در سبد خانوار نباشد.

عامری گفت: ما در سال گذشته تنها 300 اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی اضافه کردیم در حالی که این عدد بسیار کم بوده است.

یکی از بینندگان از کرمانی، رئیس آژانس‌های مسافرتی کشور پرسید چرا برخی از آژانس‌ها برای مسافران دائمی امکانات بیشتری را نسبت به مسافران موردی ارائه می‌دهد؟

وی پاسخ داد: این موضوع صحت ندارد به این دلیل که هر مشتری برای آژانس یک فرصت پولی به حساب می‌آید و برای آژانس فرقی نمی‌کند زیرا می‌خواهد خدماتش را به فروش برساند.

وی گفت: آن چیزی که به نظرم می‌رسد برای مردم به اشتباه جا افتاده است این است که برخی توقع دارند در قبال پول کمتری که می‌پردازند همان خدمات را بگیرند که فردی می‌گیرد که پول بیشتری داده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار