امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۰۹:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75911
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرنگار جامعه فارس عصر امروز در ادامه اولین مناظره تلویزیونی سال 93 با موضوع «هزینه‌های گردشگری در کشور» الهه رفیعی‌نژاد، دبیر سرویس جامعه ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس عصر امروز در ادامه اولین مناظره تلویزیونی سال 93 با موضوع «هزینه‌های گردشگری در کشور» الهه رفیعی‌نژاد، دبیر سرویس جامعه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از میهمانان حاضر در این مناظره سوالی را پرسید مبنی بر اینکه آیا افزایش نرخ حامل‌های انرژی که به زودی اجرایی خواهد شد باعث افزایش نرخ خدمات گردشگری بیشتر از حال حاضر نخواهد شد؟ که سید‌محمد بهشتی، مشاور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در پاسخ به این سوال گفت: مطابق قانون باید قانون هدفمندی یارانه‌ها عمل شود و عمل کردن به این قانون باعث افزایش قیمت‌های حامل‌های انرژی می‌شود و در تمام بخش‌ها نیز تأثیر خواهد گذاشت.

وی ادامه داد: حتی این افزایش قیمت‌ها تا قیمت سوپی که در رستوران‌ها سرو می‌شود نیز تأثیر خواهد گذاشت ولی من باز می‌خواهم تأکید کنم که مشکل ما مشکل کمیات نیست بلکه مشکل کیفیت و زیرساخت‌های فرهنگی کشور ماست.

مشاور رئیس سازمان ادامه داد: ما نباید روی مباحث لجستیکی تأکید کنیم و گمان کنیم که اگر این مباحث حل شود مشکل اصلی ما نیز حل خواهد شد. اشتباه است.

مشاور رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری خاطرنشان کرد: چرا فکر می‌کنیم باید بهترین خدمات با کمترین قیمت ارائه شود در صورتی که هر کیفیتی که ارائه می‌شود باید یک قیمت خاص داشته باشد.

بهشتی ادامه داد: اگر هزینه‌های گردشگری در کشور را با سایر کشورها مقایسه کنیم متوجه می‌شویم که هزینه‌های سفر در کشور ما بالا نیست.

جعفری استاد دانشگاه جهانگردی در این لحظه وارد بحث شد و گفت: هزینه‌های گردشگری در کشور ما با توجه به درآمد یک شهروند بالاست.

بهشتی با تایید این مطلب افزود: بله هزینه‌های سفر در کشور ما با توجه به قدرت خرید مردم بالاست اما هم‌اکنون شرایط به گونه‌ای است که مردم سوال می‌کنند با پولی که دارند می‌توانند به آنتالیا سفر کنند یا به شهر کیش؟ پس قدرت خرید همچنان در مردم وجود دارد.
در ادامه بجث، خبرنگار فارس تأکید کرد که علاوه بر مردم، مسعود سلطانی فر، رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری صراحتاً اعلام کرده است که هزینه های گردشگری در کشور گران است.
در ادامه این برنامه احمد‌رضا عامری، مدیر عامل اتحادیه شرکتهای تعاونی مسافربری کشور نیز در پاسخ به تأثیر افزایش نرخ حامل های انرژی بر حمل و نقل پاسخ داد: قیمت حامل‌های انرژی پس از اجرای هدفمندی یارانه‌ها باید اعلام شود تا ببینیم چند درصد تأثیر‌گذار خواهد بود. وقتی قیمت حامل‌های انرژی افزایش پیدا می‌کند حتی قیمت سوپ رستوران‌ها نیز گران می‌شود و این موضوع به مدیریت نیاز دارد.

وی افزود: باید مدیریت تنظیم بازار وجود داشته باشد تا اگر قیمت یک بخش بالا رفت قیمت سایر بخش‌ها بالا نرود.

در ادامه برنامه مناظره، خدابخشی یکی دیگر از خبرنگاران با اشاره به ناامنی جاده‌ها و غیراستاندارد بودن خودروها پرسید چرا سازمان میراث فرهنگی به عنوان متولی گردشگری با مقوله خودروها و جاده‌های غیراستاندارد برخورد نمی‌کند؟

سید‌محمد بهشتی در پاسخ به این سوال گفت: البته در حوزه گردشگری بسیاری از دستگاه‌ها دخالت دارند. درست است که موضوع گردشگری به این سازمان مربوط است اما سازمان‌های هماهنگ‌کننده دیگری نیز در برنامه‌ریزی‌های سفر دخالت دارند و مثل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور مثل «همسایه‌ها یاری کنید تا من شوهرداری کنم است» چرا که سازمان میراث فرهنگی صرفاً هماهنگ‌کننده است و زمانی می‌تواند کار خود را به درستی انجام دهد که بقیه دستگاه‌ها نیز همکاری داشته باشند.

وی افزود: نیروی انتظامی، وزارت راه و شهرسازی هرکدام در این زمینه وظایفی را دارند بنابراین همه باید کارهای خود را انجام دهند و قاعدتاً اگر موضوع امنیت جاده‌هاست وزارت راه و شهرسازی باید پاسخ دهد.

مشاور رئیس سازمان میراث فرهنگی خاطرنشان کرد: بخشی از راه‌ها زمانی ساخته شده است که حداقل سرعت 100 کیلومتر تعریف شده بود اما امروز ماشین‌هایی نیز ساخته شده‌اند که تا سرعت 150 کیلومتر نیز می‌توانند سرعت داشته باشند و رساندن جاده‌ها به استاندارد خودروها کار آسانی نیست.

بهشتی افزود: در ایام پیک سفرها است. تمام نهادها و ارگان‌ها دست به دست هم می‌دهند تا جاده‌ها امن و مساعد شوند اما اگر در طول سال انتظار داشته باشیم که این اتفاق بیفتد انتظار زیادی است.

جعفری استاد دانشگاه جهانگردی نیز ادامه داد: ما پراکندگی بزرگی در کشور داریم و کشوری با این وسعت و پراکندگی هیچ وزارتخانه‌ای نمی‌تواند تمام قسمت‌های آن را امن کند و انتظار مطرح شده یک مقدار نامتعارف است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار