امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۳:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75912
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرنگار جامعه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در ادامه مناظره درباره صنعت گردشگری یکی از خبرنگاران سؤال کرد چرا توریست‌های ...

به گزارش خبرنگار جامعه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در ادامه مناظره درباره صنعت گردشگری یکی از خبرنگاران سؤال کرد چرا توریست‌های خارجی بعد از ورود به کشور دچار سردرگمی می‌شوند و چرا مردم دنیا از لحاظ گردشگری ایران را نمی‌شناسند.

که در پاسخ به وی کرمانی رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی شروع به صحبت کرد.

وی گفت: در پاسخ به قسمت اول باید دید که آیا ایشان تحقیقاتی میدانی انجام داده و متوجه شده است که توریست‌ها دچار سردرگمی می‌شوند یا خیر؟ که اگر تحقیقات میدانی باشد باید به این مسئله پرداخته شود و در جهت رفع آن برآییم.

کرمانی ادامه داد: اگر موضوع موردی باشد باید دید که آن توریست میزبان داشته یا خیر؟ که اگر میزبان داشته باشد سردرگمی تقصیر میزبان است و اگر میزبان نداشته طبیعی است که دچار سردرگمی می‌شود ما نیز زمانی که به صورت انفرادی به کشوری سفر می‌کنیم دچار سردرگمی می‌شویم.

وی در پاسخ به بخش دوم سؤال نیز گفت: در این مورد دولت باید پاسخ دهد که اگر برنامه‌ای برای توسعه گردشگری دارد چرا پول نگذاشته و خود را به مردم جهان معرفی نکرده است همه این مسائل برمی‌گردد به این نکته که ما آیا برای رونق گردشگری خود برنامه و استراتژی داریم یا خیر؟

رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی در ادامه به افزایش قیمت حامل‌های انرژی نیز اشاره کرد و گفت: در کشور ما قوانین تصویب می‌شود و بعد از تصویب در کمد نگهداری می‌شود و هیچگاه اجرا نمی‌شود.

قانون برنامه پنجم توسعه دولت را مکلف کرده که در سال اول اجر متنوع‌سازی نرخ حمل‌ونقل هوایی را انجام دهد و در سال سوم آزادسازی قیمت‌های حمل‌ونقل را اجرایی کند. ما مشاهده می‌کنیم که رویکرد قانونگذار آزادسازی نرخ حمل‌ونقل است.

وی تأکید کرد: اگر این آزادسازی صورت گیرد من به طور جد می‌گویم که نرخ حمل‌ونقل هوایی سقوط می‌کند چون این نرخ مانند حامل انرژی نیست که بالا رود.

در ادامه خبرنگار دیگری از حمزه‌زاده پرسید: آیا دولت برای ارزان‌سازی سفر تسهیلاتی به شما ارائه داده یا خیر؟
رئیس جامعه هتلداران در پاسخ به او گفت: خیر.

حمزه‌زاده افزود: مشکل ما این است که در کشور ما سفر به صورت عادلانه توزیع نشده و مقاصد محدود است به خاطر همین گردشگری ما صدمه دیده و گران شده است.

وی افزود: ما باید مقاصد سفر را افزایش دهیم تا سفر ارزان شود. من اینجا می‌گویم که اگر سفرها در زمانی غیر از پیک مسافرتی انجام شود همه عوامل آمادگی دارند تا 50 درصد تخفیف در هزینه‌ها ارائه دهند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها