امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۸:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75914
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 165
به گزارش خبرنگار جامعه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امیرحسین جعفری استاد دانشگاه در پاسخ به سؤال یکی از حاضران در جلسه که چرا ...

به گزارش خبرنگار جامعه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امیرحسین جعفری استاد دانشگاه در پاسخ به سؤال یکی از حاضران در جلسه که چرا توریست‌های خارجی به ایران سفر نکرده یا کم سفر می‌کنند گفت: شناختی که از ایران در کشورهای خارجی است بر اساس جوسازی بد است. مثلاً در نمایشگاه خارجی آی‌تی‌بی در برلین که آژانس‌ها و هتلداران خودشان را معرفی می‌کردند همین امسال غرفه ایران غرفه‌ای 120 متری بود ولی یک کشور ساده عربی و آفریقایی غرفه‌ای بین هزار تا 2 هزار متری داشت.

وی افزود: کاری انجام نداده‌ایم که بخواهیم مسافری به ایران بیاید کشور ترکیه در روم و پاریس در حال تبلیغ است ولی ما کاری انجام نداده‌ایم و باید آقای کرمانی در این خصوص بگوید.

رئیس انجمن صنفی دفاتر خدماتی مسافرتی گفت: سال 2004 در برلین 720 متر نمایشگاه ایجاد کردیم و امسال 120 متر.

بیدگلی، مشاور رئیس اتحادیه هتلداران از بهشتی، مشاور رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری پرسید: آقای بهشتی شما گفتید زیرساخت‌های سند گردشگری اشکال دارد حالا سازمان گردشگری به عنوان متولی سفر چه برنامه‌هایی برای مردم دارد.

بهشتی پاسخ داد: سازمان میراث فرهنگی باید در ایجاد زیرساخت‌ها تلاش کند اما باید نگاه راهبردی داشته باشیم و رسانه‌ها، دانشگاه و دستگاههای مختلف مسئولیت دارند.

وی افزود: در کشور یک گروه طرفدار گردشگری هستند و وقتی صحبت می‌شود، از ارزش اشتغال و وضعیت این صنعت در کشورهای دیگر صحبت می‌کنند و مخالفی وجود ندارد که توسعه گردشگری اشتغال ایجاد نمی‌کند و منکر نیستند بلکه در رسانه‌ها وجود دارند و در آفتاب هستند.

وی ادامه داد: می‌خواهم این سؤال را مطرح کنم که کشورمان استعداد چه الگویی از گردشگری را داد، مسلماً الگوی ما الگوی گردشگری فرهنگی است که هم بهره فرهنگی و هم بهره اقتصادی دارد.

در پایان مناظره 71 درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی معتقد بودند توسعه زیرساخت‌ها و شفاف‌سازی نرخ‌ها عامل پیشرفت صنعت گردشگری است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها