امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۰۷:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75921
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام آباد، آخرین روز مدت زمان تعیین شده برای آتش‌بس بین دولت و طالبان امروز به ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام آباد، آخرین روز مدت زمان تعیین شده برای آتش‌بس بین دولت و طالبان امروز به پایان رسید و به نظر می‌رسد رهبران این گروه به دنبال تمدید مدت آتش بس نیستند.

بر اساس این گزارش، رهبران طالبان معتقدند دولت در پیگیری روند صلح جدی نیست بنابراین ادامه آتش بس مشروط به پذیرفته شدن درخواست‌های آنها می‌باشد.

بیشتر رهبران طالبان بر این باورند که دولت زندانیانی را که آنها درخواست کرده بودند آزاد نکرده و بیشتر افرادی که آزاد شده‌اند افرادی گمنامی هستند که حتی نمی‌توان اطمینان داشت عضو طالبان باشند.

پروفسور ابراهیم عضو ارشد کمیته مذاکره کننده طالبان در گفت‌و‌گو با خبرنگاران ابراز داشت: ارتش نمی‌خواهد زندانیان طالبان را آزاد کند.

وی افزود: دولت درباره آزادی زندانیان طالبان سکوت کرده که این موضوع ادامه مذاکره را با دشواری‌های زیادی مواجه می‌کند.

عضو ارشد کمیته مذاکره کننده طالبان برای ادامه مذاکره با دولت ابراز امیدواری کرد و افزود: تمام تلاش خود را برای پیشبرد اهداف صلح به کار می‌برد.

این در حالی است که درگیری بین گروه‌های مختلف طالبان در مرز وزیرستان شمالی و جنوبی همچنان ادامه دارد.

با اینکه آمار دقیقی از تلفات طالبان در درگیری‌های داخلی در دست نیست اما کارشناسان عنوان می‌کنند شبه‌نظامیان طرفدار ارتش پاکستان در حال جنگیدن با طالبان می‌باشند که نتیجه این جنگ‌ها بر ادامه روند صلح در پاکستان تأثیر گذار است.

انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها