امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۳:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75932
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عراق درحالی طی روزهای آینده شاهد برگزاری انتخابات خواهد بود که مشکلات امنیتی در برخی مناطق ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عراق درحالی طی روزهای آینده شاهد برگزاری انتخابات خواهد بود که مشکلات امنیتی در برخی مناطق این کشور از الانبار ادامه دارد که این مسئله برگزاری انتخابات را با مشکلاتی همراه خواهد کرد.

در کنار شهرهای استان الانبار، بغداد از دیگر کانون‌های تحرکات تروریست‌هاست و همچنان شاهد حملات و بمب گذاری‌های تروریستی است.

الانبار همچنان اصلی ترین پایگاه تروریست‌ها در عراق است به طوری که در این استان بزرگ، که مساحت آن یک سوم مساحت عراق است، تروریست‌ها حضوری گسترده دارند هرچند شرایط مانند ماه‌های گذشته بی ثبات نیست ولی همچنان درگیری میان نیروهای ارتش عراق با نیروهای داعش در دو شهر فلوجه و الرمادی ادامه دارد.

مناطق مرزی سوریه با عراق هم عرصه درگیری ارتش عراق با تروریست‌هاست و درگیری‌ها چه در مناطق سوری و چه مناطق عراق ادامه دارد که نتیجه آن تاثیر مهمی بر شرایط هر دو کشور دارد.

شبکه المیادین در این باره گزارش می‌دهد؛ شمال عراق از جمله استان صلاح الدین هم شرایط آرامی ندارد و این استان اکنون به مقر لجستیکی القاعده و داعش تبدیل شده است و جریانات تندرو در تلاش دارند مردم را دعوت به تحریم انتخابات کنند و هر روز این شهر شاهد درگیری ارتش با شبه نظامیان افراط گراست.

کرکوک هم شاهد ادامه اختلافات بین دولت بغداد با دولت اقلیم کردستان است و با وجود برخی درگیری‌های مسلحانه در این منطقه شرایط امنیتی به مراتب از شرایط در استان‌های الانبار، صلاح الدین و نزدیک مرزهای سوریه بهتر است.

در این میان دو منطقه است که می‌توان گفت، بهترین شرایط امنیتی را دارند و خبری از گروه‌های تندرو در آن نیست، کربلا و نجف در مرکز و بصره در جنوب عراق است.

انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار