امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۵:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75951
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، استان دیر الزور این روزها، روزهای سخت و دشواری را سپری می‌کند و رویارویی‌ 2 ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، استان دیر الزور این روزها، روزهای سخت و دشواری را سپری می‌کند و رویارویی‌ 2 گروه تروریستی داعش‌ و جبهه النصره در این استان همچنان ادامه دارد.

جدیدترین اطلاعات به دست آمده از شهر «البو کمال» که گروه تروریستی داعش تلاش دارد، بر آن مسلط شود، حکایت از آن دارد که این منطقه شاهد درگیری‌های شدید بین النصره و داعش است.

این گزارش‌ها تاکید می‌کند که در جریان این درگیری‌ها صرف نظر از کشته شدن ده‌ها تروریست وابسته به 2 گروه 3 سرکرده داعش به نام‌های «صدام الجمل»، «نادر الجمل» و «محمد الجمل» نیز به دست کشته شدند و جبهه النصره موفق به دفع چندین حمله داعش شد و با همکاری گروه تروریستی موسوم به «گردان عمر المختار» اقدام به محاصره عناصر داعش در یکی از بیمارستان‌های شهر دیر الزور کرد.

اما شاید مهمترین تحول روی داده در دیر الزور را شورش «ارتش آزاد» علیه «ارتش آزاد» دانست. در این ارتباط گزارش شده که «محمود المطر»، سرکرده ارتش آزاد در منطقه الشرقیه روز گذشته با اعلام جدایی از ارتش آزاد به «داعش» ملحق شد، اقدامی که برای بسیاری غافلگیر کننده بود، به این جهت که محمود المطر از جمله افراد تحت پیگرد داعش به شمار می‌آمد و تاکنون جبهه النصره و ارتش آزاد با فراری دادن وی از افتادنش به دام النصره جلوگیری کرده بودند.

در شهرک «مو حسن» نیز گروه‌های وابسته به ارتش آزاد با برافراشتن پرچم داعش پیوستن خود به این گروه و جدایی خود از ارتش آزاد را اعلام کردند. این درحالی است که شورش علیه ارتش آزاد و جبهه النصره امروز جمعه به شهرک «الطیانه» نیز رسید تا «همام القرعانی»، سرکرده گروه تروریستی موسوم به «آزادگان الطیانه» جدایی خود از ارتش آزاد و پیوستن به داعش را اعلام کند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار