امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۱:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75962
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جن ساکی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفته که دولت اوباما معتقد است صادرات نفت ایران از ماه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جن ساکی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفته که دولت اوباما معتقد است صادرات نفت ایران از ماه ژانویه تا جولای برابر با متوسط یک میلیون بشکه در روز تصریح شده در توافق ژنو خواهد بود.

طبق گزارش رویترز خانم ساکی گفت: «ما انتظار داریم، هنوز هم انتظار داریم و پیش‌بینی می‌کنیم که متوسط صادرات ایران طی یک دوره شش ماهه مطابق محدودیت وضع شده در توافق موقت ژنو باشد.»

از آغاز سال 2012، امریکا و اتحادیه اروپا، تحریم‌های جدیدی علیه بخش نفت و بخش‌های مالی اعمال کرد که هدف آن، جلوگیری از خرید نفت ایران توسط کشورهای دیگر و انجام معاملات با بانک مرکزی ایران بود.

این تحریم‌ها براساس این اتهام اعمال شدند که برنامه انرژی هسته‌ای ایران شامل یک بخش نظامی است، اتهامی که ایران بارها آن را رد کرده است.

در 24 نوامبر (سوم آذر) ایران و پنج عضو دایم شورای امنیت سازمان ملل، یعنی آمریکا، چین، روسیه، فرانسه و انگلیس به علاوه آلمان، در ژنو به یک توافق موقت دست یافتند تا راه را برای حل و فصل کامل یک دهه مناقشه غرب با ایران بر سر برنامه انرژی هسته‌ای این کشور هموار کنند.

انتهای پیام/م.ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها