امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۶:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75963
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مقامات وزارت خارجه آمریکا در حسابهای کاربری خود در توئیتر خبر داده‌اند جان کری، وزیر خارجه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مقامات وزارت خارجه آمریکا در حسابهای کاربری خود در توئیتر خبر داده‌اند جان کری، وزیر خارجه آمریکا روز 17 آوریل (27 فروردین) برای دیدار با مقامات اوکراین، روسیه و اتحادیه اروپا و بحث درباره مسائل اوکراین به ژنو سفر خواهد کرد.

ماری هارف، معاون سخنگوی وزارت خارجه و جن ساکی، سخنگوی وزارت خارجه این خبر را منتشر کرده‌اند.

پیش از این رسانه‌ها خبر این دیدار چهارجانبه را منتشر کرده بودند. بر اساس این گزارش‌ها، خانم «کاترین اشتون»، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا، آقای «جان کری» وزیر خارجه آمریکا، آقای «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه و آقای «آندری دشیستا»، وزیر خارجه اوکراین مقامات شرکت‌کننده در این دیدار خواهند بود.

این اولین دیدار چهارجانبه بین مقامات این کشورها خواهد بود.

در ماه‌های گذشته اعتراض‌هایی علیه دولت اوکراین شکل گرفت که در نهایت به برکناری رئیس‌جمهوری این کشور و تشکیل دولت موقت نزدیک به غرب منجر شد.

پس از آن منطقه خودمختار «کریمه»، در پی برگزاری یک همه‌پرسی به کشور روسیه ملحق شد. دولت موقت اوکراین و کشورهای غربی از این اقدام به‌شدت انتقاد کرده و آن را نامشروع خوانده‌اند.

در این مدت روسیه قیمت گاز صادراتی‌اش به اوکراین را نیز یک‌سوم افزایش داد.

در روزهای گذشته کی‌یف و واشنگتن، مسکو را متهم کرده‌اند که به ناآرامی‌ها در مناطق روس‌نشین شرق اوکراین دامن می‌زند بلکه بتواند زمینه الحاق بخش‌های دیگری از اوکراین را فراهم کند.

روسیه این ادعا را به‌شدت رد کرده است.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها