امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۷:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75964
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، مهمترین تحولات سوریه در 24 ساعت گذشته را می‌توان سربریدن مسئول حزب بعث در رقه ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، مهمترین تحولات سوریه در 24 ساعت گذشته را می‌توان سربریدن مسئول حزب بعث در رقه از سوی داعش، کشته‌شدن موسس گروه «فجر الاسلام»، بازگشت پیکارجویان انگلیسی از سوریه بزرگترین تهدید امنیت ملی بریتانیا است، پیشروی ارتش در غوطه،‌ محور رنکوس‌-‌الزبدانی زیر آتش، کنترل90 درصد مرزهای لبنان و 51 کشته در درگیری داعش و جبهه النصره دانست.

تحولات میدانی

داعش مسئول حزب «البعث» در رقه را سر بُرید

گروه تروریستی داعش در جدیدترین جنایت خود اقدام به بُریدن سر مسئول حزب سوسیالیست عربی «البعث» در شهر رقه در شمال شرقی سوریه کرد.

ادامه موفقیت‌های ارتش سوریه در حلب/کشته‌شدن موسس گروه «فجر الاسلام»

در ادامه موفقیت‌های ارتش سوریه در مبارزه با گروه‌های مسلح تروریستی در شهر حلب، این نیروها موفق شدند موسس گروه تروریستی «فجر الاسلام» را در این شهر به هلاکت برسانند.

51 کشته در درگیری بین داعش و جبهة النصرة

بر اثر درگیری بین دو گروه تروریستی داعش و جبهة النصرة در منطقه «البوکمال» واقع در مرز سوریه با عراق دست کم 51 تن از نیروهای دو طرف کشته شدند.

ادامه موفقیت‌های ارتش سوریه در حلب/ کشته‌شدن موسس گروه «فجر الاسلام»

در ادامه موفقیت‌های ارتش سوریه در مبارزه با گروه‌های مسلح تروریستی در شهر حلب، این نیروها موفق شدند موسس گروه تروریستی «فجر الاسلام» را در این شهر به هلاکت برسانند.

قیام «آزاد» علیه «آزاد»/هلاکت سرکردگان شورشی/ادامه رویارویی‌ داعش‌-النصره

در جدیدترین تحولات میدانی شهر دیر الزور در شرق سوریه برخی از گروه‌های ارتش آزاد با قیام علیه این گروه مسلح پیوستن خود به داعش را در حالی اعلام کردند که درگیری‌های خونین داعش‌-‌النصره با هلاکت سرکردگان آنها همچنان ادامه دارد.

«دیرالزور»؛ استانی قربانی طمع‌های نفتی گروه‌های مسلح تکفیری+نقشه

وجود چاه‌های نفت بی‌شمار در استان «دیرالزور»، در شرق سوریه این استان را قربانی چشم‌داشت‌ها و طمع‌های گروه‌های تروریستی تکفیری برای تسلط بر این چاه‌ها کرده است.

پیشروی ارتش در غوطه/محور رنکوس‌-‌الزبدانی زیر آتش/کنترل90 درصد مرزهای لبنان

در جدیدترین تحولات میدانی ریف‌دمشق، ارتش سوریه موفق شد، به پیشروی در غوطه‌شرقی ادامه دهند و نیروی هوایی و توپخانه محور رنکوس‌-‌الزبدانی را نشانه بگیرند تا در مجموع عملیات ارتش دراین مناطق 90% مرزهای لبنان‌-‌سوریه تحت کنترل باشد.

بازگشت پیکارجویان انگلیسی از سوریه بزرگترین تهدید امنیت ملی بریتانیا است

گزارش‌های رسمی دولت بریتانیا در راستای هشدارهای قبلی نهادها و مقامات این کشور، بازگشت پیکارجویان انگلیسی از سوریه را بزرگترین تهدید علیه امنیت ملی به شمار آورده‌اند.

تحولات سیاسی

گاز سارین بکار گرفته شده در ریف دمشق توسط آمریکا تامین شده بود

یک پایگاه خبری آمریکایی گزارش داده که گاز سارین بکار گرفته شده در حمله شیمیایی سال گذشته به منطقه ریف دمشق توسط دولت آمریکا تامین شده است.
انتهای پیام/

 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها