امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۱:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75974
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، انتشارات «شمع و مه» در چهل و سومین نمایشگاه کتاب لندن  توانست با دو ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، انتشارات «شمع و مه» در چهل و سومین نمایشگاه کتاب لندن  توانست با دو ناشر انگلیسی one world و grant  توافق نامه همکاری برای ارائه مشترک آثار ایرانی به زبان انگلیسی و توزیع بهتر آن در بریتانیا داشته باشد.

براساس این گزارش، همچنین معرفی و رونمایی نسخه‌ایی از جدیدترین ترجمه نیما یوشیج به ترجمه لیلا رسولی و سمیه طالبی و رمان «دموکراسی یا دموقراضه» سید مهدی شجاعی به ترجمه کارولین کراسکری را انجام دهد.

در این نمایشگاه مقرر شد برنامه‌ایی مشترک در ماه آینده با دانشگاه راچستر برای نقد و معرفی کتاب «ابر صورتی» از علیرضا محمودی ایرانمهر به زبان انگلیسی برپا شود.

لازم به ذکر است انتشارات شمع و مه تاکنون بیشتر از 15 رمان بلند از نویسندگان ایرانی را به زبان انگلیسی وارد بازار نشر اروپا و آمریکای شمالی کرده است. رمان «محمد(ص)» نیز به زبان انگلیسی از کتاب‌هایی بوده  که در نمایشگاه لندن معرفی و با استقبال روبه رو شد.
نمایشگاه کتاب لندن در سال جاری با حدود 1500 ناشر از 60 کشور کار خود را آغاز کرد. جمعا 25000 نفر اعم از شرکت کننده و بازدیدکننده در سه روز از هشتم تا 10 آوریل آثار خود را عرضه کردند. این نمایشگاه از 110 کشور جهان بازدید کننده داشت.

در این نمایشگاه مهمان ویژه به آن معنا وجود ندارد، اما تمرکز امسال نمایشگاه بر معرفی کشور «کره جنوبی» است زیرا یکی از ده بازار بزرگ نشر دنیا محسوب می‌شود.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها