امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۵:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7599
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۱
تعداد بازدید: 124
مطالعه جدید صورت گرفته توسط پزشکان مرکز PGI بر اساس مطالعه جدید خود دریافتند، بین استفاده بیش از اندازه از تلفن‌همراه توسط جوانان و بروز اختلالات ...

مطالعه جدید صورت گرفته توسط پزشکان مرکز PGI بر اساس مطالعه جدید خود دریافتند، بین استفاده بیش از اندازه از تلفن‌همراه توسط جوانان و بروز اختلالات روانی در آن‌ها از جمله افسردگی‌، تنهایی و اعتماد به نفس پایین رابطه مستقیم وجود دارد.

به گزارش فارس به نقل از ایندین‌اکسپرس، این تحقیق نشان داد جوانانی که به میزان زیاد از تلفن‌همراه خود استفاده می‌کنند و به‌جز مواقع ضروری هم این ابزار را به کار می‌برند، به میزان زیاد در معرض ابتلا به اختلالات روانی قرار می‌گیرند.

دکتر "دبانیش باسو"( Debasish Basu) از پروفسورهای گروه روانپزشکی مرکز PGIMER گفت: «این خیلی مهم است که ما در این توضیحات از واژه "بیش از اندازه" استفاده کرده‌ایم. در حال حاضر تقریبا همه مردم هند از تلفن‌ همراه استفاده می کنند، اما مطالعه ما روی آن دسته از افرادی تاکید داشته است که بیش از اندازه این ابزار را به کار برده‌اند که این توضیح نشان می‌دهد آن‌ها به جز مواقع ضروری هم گوشی را در دست گرفته‌اند و از آن استفاده کرده‌اند».

او در ادامه خاطرنشان کرد: «جوانانی که از اختلالاتی مانند افسردگی و تنهایی رنج می‌برند، تلاش بر حل این مشکلات دارند و در این راستا طی زندگی روزمره خود بیش از اندازه از تلفن‌ همراه استفاده می‌کنند. در ابتدا آن‌ها به میزان زیاد از تلفن‌همراه استفاده می‌کنند تا از مشکلات اجتماعی، افسردگی و ... دوری کنند، اما این فرآیند باعث می‌شود تا آن‌ها از انجام کارهای روزانه خود مانند درس خواندن عقب بیافتند و این کارها را کنار بگذارند».
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها