امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۲:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7600
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۱
تعداد بازدید: 90
به گزارش فارس به نقل از عرب‌نیوز، این ابزار که توسط پزشکان انگلیسی ساخته شده تاریخچه مربوط به غذاهایی که فرد مصرف می‌کند را در خود نگه می‌دارد و ...

به گزارش فارس به نقل از عرب‌نیوز، این ابزار که توسط پزشکان انگلیسی ساخته شده تاریخچه مربوط به غذاهایی که فرد مصرف می‌کند را در خود نگه می‌دارد و بنابراین کاربر بازخورد مربوط به غذاهای مصرف شده را دریافت و تشویق می‌شود تا غذاهای پرکالری را کمتر مصرف کند.

این ابزار در سه بخش طراحی شده است. در بخش نخست کاربر پیش خوردن غذا یا نوشیدن مایعات یک تصویر از آن‌ها تهیه می‌کند. در بخش دوم کاربر پس از اتمام غذا یا نوشیدنی به تصویر گرفته شده نگاه می‌کند و به سوالاتی در مورد تجربه خود از غذای صرف شده دارد، پاسخ می‌دهد. از جمله این سوالات آیا همه غذا را تا آخر مصرف کردید؟  و در حال حاضر چقدر احساس پر بودن می‌کنید؟

در مرحله سوم، کاربر پیش صرف غذای بیشتر به تصاویری که در طی روز در جریان مصرف غذاهای مختلف تهیه کرده است نگاه می‌کند و یک پیامک دریافت می‌کند که در آن گفته شده او تا آن لحظه چه میزان غذا مصرف کرده است.

محققان برای کسب اطمینان از فعالیت درست این ابزار 12 فردی که چاق بودند یا اضافه ‌وزن داشتند متشکل از زنان و مردان را انتخاب کردند و رفتار آن‌ها را طی دوره زمانی 4 هفته به دقت مورد بررسی قرار دادند. این افراد به طور میانگین روزانه بیش از 5 بار از ابزار یاد شده استفاده می کردند و در نهایت توانست در این مدت وزن خود را پایین بیاورند.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها