امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۱۰:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76018
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۰
تعداد بازدید: 151
عباس مقتدایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان گفت: با پیگیری نمایندگان استان برای مطالبه مردم در تحقق این طرح عظیم ملی و در راستای ...

عباس مقتدایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان گفت: با پیگیری نمایندگان استان برای مطالبه مردم در تحقق این طرح عظیم ملی و در راستای هم‌افزایی سه قوه برای ایجاد طرح‌های ملی و کارآمد، جلسات و پیگیری‌های مختلفی انجام شد که در نهایت منجر به گره‌گشایی از طرح قطار تندرو و عملیاتی شدن نهایی طرح شده است.

وی تصریح کرد: رئیس مجلس از تمهیدات ویژه برای عملیاتی شدن نهایی طرح و شروع فاز اجرایی جدید با برطرف شدن مشکلات و تنگناهای قبلی خبر داد و در روزهای آتی شاهد خبرهای خوبی برای پیشرفت این طرح هستیم.

مقتدایی افزود: لاریجانی در سفر اخیر به چین اجرای طرح فاینانس برای تحقق نهایی این طرح و تأمین بودجه نهایی را با عالی‌ترین مقامات اجرایی اقتصادی این کشور در میان گذاشته و پاسخ چینی‌ها هم مثبت و امیدوارکننده بوده است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس همچنین از پیگیری نمایندگان استان و رئیس مجلس برای حل مشکل سپرده بانک ایرانی برای ودیعه فاینانس خبر داد و گفت: این مورد هم با رایزنی‌های ویژه حل شده و طرح در مرحله گشایش فازهای عملیاتی جدید قرار داشته و به روزهای امیدوارکننده رسیده است.

وی بیان کرد: در جلسه اختصاصی مجمع نمایندگان استان اصفهان با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که روز گذشته با حضور اکثر نمایندگان استان انجام شد، اهم مشکلات مردم استان توسط نمایندگان مطرح و با مشورت رئیس مجلس شورای اسلامی برای برخی موارد راهکارهای عملیاتی اتخاذ شد.

مقتدایی، بررسی مشکلات مربوط به آلودگی هوا، ضرورت اقدامات جدی و علمی برای احیای رودخانه زاینده‌رود، بررسی وضعیت معیشتی بازنشستگان و ارائه راهکارهای حمایتی، پیگیری مطالبات بازنشستگان صنعت فولاد و همچنین وضعیت مالیات‌ها در استان اصفهان را از موارد اصلی مطرح‌شده با رئیس مجلس دانست و ادامه داد: در بخش دیگری از دستور کار جلسه هم وضعیت تولید و صنعت استان مورد توجه قرار گرفت و وضعیت اشتغال در بخش کشاورزی و دامداری مورد بررسی قرار گرفت.

مقتدایی خاطرنشان کرد: این اولین جلسه مجامع استانی در سال جدید مجلس بود که بین نمایندگان اصفهان و رئیس مجلس برگزار شد، همچنین مقرر شد، نمایندگان مشکلات حوزه خود در خصوص موارد یادشده را جهت همیاری ریاست مجلس در جلسات آتی برای استفاده از توانایی‌های ویژه، مکتوب به ایشان تحویل دهند.

انتهای پیام/2301/ب30/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها