امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۱۱:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76024
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۰
تعداد بازدید: 133
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، پس از موفقیت ارتش سوریه در آزاد سازی شهرک «رنکوس» به عنوان یکی از مهمترین ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، پس از موفقیت ارتش سوریه در آزاد سازی شهرک «رنکوس» به عنوان یکی از مهمترین مراکز تجمع گروه‌های مسلح و مامن این گروه‌های، هم اکنون نیروهای ارتش سوریه برای پاکسازی کامل منطقه القلمون از عناصر تروریستی چشم به آزاد سازی شهرک «عسال الورد» دارند.

به همین دلیل گزارش شده است که منطقه «مزارع رنکوس» و تپه‌های اطراف این شهرک که تا شهرک «عسال الورد» ادامه می‌یابند و تبدیل به مامن و پناهگاه تروریست‌های فراری از دیگر مناطق القلمون شده، در حال حاضر شاهد درگیری‌های شدید نیروهای ارتش سوریه با گروه‌های است.

براساس اطلاعات میدانی به دست آمده از بعد از ظهر روز گذشته جمعه یگان‌های توپخانه و نیروی هوایی ارتش سوریه حملات گسترده‌ای را علیه مواضع و تجمعات گروه‌های مسلح در شهرک‌های عسال الورد، الصرخه، حوش عرب، دشت رنکوس و مزاع آن، تپه‌های غربی الزبدانی، مزارع تلفیتا و تپه‌های شهرک عقبه آغاز کرده‌اند.

این درحالی است که دیگر یگان‌های ارتش سوریه نیز نبردهای سخت و شدیدی را اطراف تپه «رادار» معروف به تپه «صیدنایا» انجام می‌دهند.

همچنین یگان توپخانه ارتش سوریه به شدت مواضع و تجمعات جبهه النصره و ارتش آزاد در طول این جبهه به ویژه در شهرک عسال الورد را هدف قرار می‌دهند، در حالی‌که نیروی هوایی ارتش سوریه نیز تجمعات «جیش الاسلام» و گروه تروریستی موسوم به «گردان القادسیه» در مزارع رنکوس و تپه‌های همجوار آن را هدف گرفته است.

درگیری در این جبهه پس از آن شدت یافت که نیروهای ارتش سوریه پیشروی چشمگیری را به سمت شهرک الصرخه با هدف آزاد سازی آن انجام دادند، به همین منظور محور «الجبه – الصرخه» نیز شاهد درگیری‌های شدید است.

از سوی دیگر مزارع «تلفیتا» نیز شاهد نیز فعالیت‌های ارتش سوریه به ویژه پس از به قتل رساندن 40 نفر از عناصر یکی از گروه‌های وابسته به «جیش الاسلام» افزایش قابل ملاحظه‌ای یافته است.

در حالی‌که جبهه النصره نیز در شهرک الصرخه با از دست دادن «احمد یزبک درغام»، فرمانده عملیاتی‌اش در این منطقه و 9 نفر از همراهانش متحمل شکستی بزرگی شد.

اما آنچه تحولات میدانی منطقه القلمون را حائز اهمیت بسیار کرده است، مشارکت عناصر وابسته به حزب سوری ملی – اجتماعی در نبردهای ارتش سوریه به ویژه در نبردهای تپه صیدنایا است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها