امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۱۱:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76032
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۰
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «نور محمد نور» سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان شب گذشته در یک کنفرانس ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «نور محمد نور» سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان شب گذشته در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که بخشی از نتایج انتخابات ریاست جمهوری و شورا‎های ولایتی این کشور امروز (شنبه) اعلام خواهد شد.

به گفته نور، کارمندان کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان با 2 شیفت کاری در 240 محل، تاکنون حدود 20 تا 25 درصد آرای شمرده شده را وارد سیستم مرکزی اطلاعات کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان کرده‌اند.

وی در ادامه تصریح کرد: آرای مراکزی که روند رأی‌دهی در آن‌جا با مشکل مواجه بوده قرنطینه شده و در حضور ناظران رسانه‎ها و نهادهای انتخاباتی به صورت ویژه بررسی خواهند شد.

سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان افزود: مراکزی که در آنها روند رأی‌دهی مشکل داشته آرای آن مراکز باطل اعلام می‌شود.

وی تصریح کرد که تا کنون 84 درصد صندوق‎های رأی‌ به دفتر کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان رسیده و چالشی که فراروی این کمیسیون وجود دارد، وضعیت بد جوی این کشور بوده که مانع انتقال لوازم انتخاباتی از مناطق دور دست به مرکز شده است.

انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی افغانستان شنبه هفته گذشته (16 فروردین) برگزار شد.

انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها