امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۸:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76037
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۰
تعداد بازدید: 67
محمد حسنی مدیر عامل سابق بنیاد ادبیات داستانی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ضمن تشریح فعالیت‌های ...

محمد حسنی مدیر عامل سابق بنیاد ادبیات داستانی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ضمن تشریح فعالیت‌های این بنیاد در بیست و هفتمین نمایشگاه کتاب تهران اظهار داشت: برنامه‌ریزی خوبی برای حضور بنیاد در نمایشگاه کتاب صورت گرفته است.

به گفته این فعال فرهنگی، از سالی که بنده در بنیاد حضور داشتم برای نمایشگاه کتاب برنامه‌های گسترده اعم از نشست، گفت‌وگو و سخنرانی و رونمایی در نظر گرفته و اجرا می‌شد، امسال نیز مکان‌هایی به مانند سراهای اهل قلم داریم تا در آنجا برنامه‌هایی برپا شود.

حسنی به پیشنهادی در راستای تشکیل سرای ادبیات در نمایشگاه کتاب اشاره کرد و افزود: طی صحبت‌هایی که با آقای صالحی معاون فرهنگی انجام شده پیشنهاد تشکیل سرای ادبیات برای نمایشگاه ارائه شد که ایشان با توجه به تاثیرگذاری حوزه ادبیات و حضور مشتاقان فراوان به این مهم تاکید کرد.

مدیر عامل سابق بنیاد ادبیات داستانی با اشاره به اینکه حجم بالایی از مراجعان مخاطبان داستان و شعر هستند اضافه کرد: بر اساس آمار بیش از 22 درصد مراجعان مشتریان حوزه ادبیات داستانی و شعر هستند از این رو این بخش حائز اهمیت تلقی می‌شود. قاعدتا تنور نمایشگاه از سوی این دو حوزه گرم‌تر شده و در گردش اقتصادی تاثیر به سزایی دارد.

حسنی بیان کرد: در نمایشگاه امسال نیز بنیاد ادبیات داستانی حضور داشته و تازه‌های نشر از نمایشگاه کتاب گذشته تا این نمایشگاه را به همراه تازه‌ترین آثار زیر چاپ عرضه می‌کند تا از برخی عناوین در نمایشگاه رونمایی شود. در کنار تازه‌های نشر آثار تجدید چاپ را نیز عرضه خواهد شد.

وی گفت: مجموعه پژوهشی، اثر داستانی اکبر صحرایی و مجموعه 5 جلدی بهترین داستان‌های دنیا در یک مجلد برای اولین بار عرضه می‌شود.

این مدیر مستفعی درباره مشخص شدن تکلیف بنیاد ادبیات داستانی اعلام کرد: امیدواریم پیش از نمایشگاه کتاب تکلیف هیات مدیره مشخص شود، اما آقای صالحی معاون فرهنگی حتی در تعطیلات نوروز هم پیگیر امور بودند زیرا این حوزه با اضافه شدن شعر بسیار حساس خواهد بود، از این رو امید می‌رود به زودی تکلیف روشن شود.

به گفته وی، از آنجا که استعفای بنده در تاریخ 19 اسفند از سوی هیات امنا پذیرفته شده و تنها در حال حاضر برای بر زمین نماندن امور کارها را انجام می‌دهم، امید دارم بزودی با معرفی هیات مدیره و مدیر عامل و با برنامه ریزی مفید راه روشنی ایجاد شود. بنده نیز امور را با هماهنگی آقای صالحی انجام داده و برخی اسناد را امضا می‌کنم تا مشکلی تا زمان معرفی مدیر جدید پیش نیاید.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها