امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۰:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76065
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۳۹
تعداد بازدید: 61
 حمید صرامی در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، در مورد ابلاغ آیین‌نامه شورای انضباطی دانشجویان علوم پزشکی، گفت: پیش‌نویس این آیین‌نامه تهیه ...

 حمید صرامی در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، در مورد ابلاغ آیین‌نامه شورای انضباطی دانشجویان علوم پزشکی، گفت: پیش‌نویس این آیین‌نامه تهیه شده و در دفتر حقوقی وزارت بهداشت، منتظر اصلاح است.

وی ادامه داد: پیش نویس آیین نامه آیین نامه انضباطی دانشجویان علوم پزشکی پس از تصویب در وزارت بهداشت به صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌رود تا تصویب نهایی شود.

آیین‌نامه شورای انضباطی به دفتر حقوقی وزارت بهداشت رفت

صرامی گفت: در مورد تغییراتی که در بندهای این آیین‌نامه لحاظ شده، تا زمان تصمیم نهایی نمی‌توانیم اظهارنظر کنیم، اما به طور کلی ساختار این آیین‌نامه که مربوط به 20 سال پیش است، به روز خواهد شد.

دبیر شورای انضباطی معاونت دانشجویی وزارت بهداشت افزود: بنابراین آیین‌نامه شورای انضباطی دارای ساختاری منظم و حقوقی خواهد شد که موضوعاتی مانند پوشش و حجاب دانشجویان نیز از موارد اخلاقی و بندهای تخصصی آن است.

صرامی گفت: تصویب آیین‌نامه شورای انضباطی از اولویت‌های کاری سال جدید است که امیدواریم به زودی از دفاتر حقوقی وزارت بهداشت خارج شده و به شورای عالی انقلاب فرهنگی برود. اما زمان تصمیم‌گیری آن مشخص نیست.

وی در مورد افزایش مصرف دخانیات، مواد مخدر و الکل در میان دانشجویان علوم پزشکی، گفت:‌ تخلفات این‌چنینی وجود دارد اما آماری مبنی بر افزایش آن در دست نیست و چون برخی آمارها محرمانه است، نمی‌توانیم آن را در حوزه انضباطی اعلام کنیم.

تخلفات آموزشی در صدر موارد انضباطی دانشجویان

صرامی گفت: با این وجود کمتر از یک درصد از دانشجویان علوم پزشکی حکم انضباطی دارند که بیشتر این تخلفات شامل تخلفات آموزشی است.

وی با اشاره به اینکه دانشجوی علوم پزشکی ستاره‌دار در مجموعه وزارت بهداشت وجود ندارد، گفت: تخلفات دانشجویان در 4 دسته عمومی، اخلاقی،‌آموزشی و سیاسی بسته‌بندی می‌شود که تخلفات آموزشی سهم عمده‌ای را به خود اختصاص داده‌ است.

صرامی اولویت‌های انضباطی در سال جدید را نظارت و ارزشیابی بر شورای انضباطی و اصلاح آیین‌نامه انضباطی عنوان کرد و گفت:‌ شبکه متمرکز شوراهای انضباطی دانشجویان را راه‌اندازی کردیم که از سال 93 دانشگاه‌ها بر اساس آن باید فعالیت کنند.

رتبه‌بندی انضباطی دانشگاههای علوم پزشکی در سال 93

دبیر شورای انضباطی معاونت دانشجویی وزارت بهداشت افزود: بر اساس این شبکه نظارت بر دانشگاهها بیشتر خواهد شد و از اعمال سلیقه شخصی خودداری می‌شود، در حوزه شورای مرکزی نیز علاوه بر رسیدگی به احکام انضباطی ربته‌بندی انضباطی بر دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز انجام خواهد شد.

40 درصد تخلفات دانشجویان مربوط به پوشش نامناسب است

صرامی ادامه داد: از یک درصد تخلف انجام شده از سوی دانشجویان علوم پزشکی، 50 درصد آن مربوط به تخلفات آموزشی، حدود 40 درصد مربوط به اخلاقی که شامل پوشش،‌ مصرف دخانیات و غیره، 10درصد مربوط به تخلفات عمومی و یک دهم درصد در حوزه تعارضات دینی و سیاسی است.

صرامی گفت: سیستم الکترونیک را راه‌اندازی کرده‌ایم تا نظارت بر دانشگاه‌ها ساده و دقیق شود، با این وجود برآورد می‌شود که تخلفات در دانشجویان پسر به نسبت جمعیت بیش از دختران باشد و این در حالی است که اکثریت دانشجویان علوم پزشکی دختر هستند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها