امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۴:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76072
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۳۹
تعداد بازدید: 76
محمد محمدرضایی رئیس ستاد مشترک انتخاباتی اقوام ایرانی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به ...

محمد محمدرضایی رئیس ستاد مشترک انتخاباتی اقوام ایرانی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به عملکرد دولت تدبیر و امید در امور اقوام و ادیان دینی اظهار داشت: در جریان تبلیغات انتخاباتی دوره یازدهم ریاست‌جمهوری با جمعی از نمایندگان ادوار و فعالان سیاسی اقوام و مذاهب کشور در محل ستاد انتخاباتی مردمی آقای روحانی با وی دیدار و بیانیه 10 ماده‌ای حقوق اقوام و ادیان را منتشر کردیم.

وی افزود: این بیانیه توسط همان جمع طراحی و تدوین شده بود و خود بنده نیز آخرین ویرایش‌ها و اصلاحیه‌ها را انجام دادم که بعد از آن با تایید آقای روحانی بر روی سایت رسمی ایشان قرار گرفت و یک موج گسترده تبلیغاتی به نفع ایشان در میان اقوام و مذاهب دینی ایجاد شد به گونه‌ای که آقای روحانی از بقیه کاندیداها پیشی گرفت.

نماینده دوره ششم مجلس خاطرنشان کرد: در همان ایام نیز افرادی در ستاد رسمی آقای روحانی فعالیت داشتند که اساساً  اعتقادی به حقوق اقوام نداشتند که امروز ما شاهد حضور آنان در دولت هستیم و بنده نیز همان زمان در اعتراض به حضور این افراد آقای روحانی را در سفر به استان کردستان همراهی نکردم تا هشداری داده باشیم. اما آقای روحانی در سفر خود به سنندج به صراحت متعهد به اجرای مفاد آن بیانیه شدند.

محمدرضایی افزود: متاسفانه به دلیل ناتوانی و بی‌کفایتی شخص آقای یونسی به عنوان دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور اقوام و مذاهب نتوانست زمینه مشارکت اقوام در دولت را فراهم کند و بی اعتنایی به حقوق اقوام تهیدی برای انسجام ملی شده است که نمونه بارز آن را می‌توان در انتخاب استانداران و مدیران یافت به گونه‌ای که دلسردی شدیدی را در مردم ایجاد کرده است.

وی افزود: اگر مجدداً رای‌گیری شود همان مناطقی که به امید تحقق بیانیه 10 ماده‌ای اقوام به آقای روحانی رای دادند بعید است اقبالی را به آقای روحانی داشته باشند.

رئیس ستاد مشترک انتخاباتی اقوام ایرانی با بیان اینکه آقای روحانی بهتر بود آقای یونسی را در سمت وزیر شعار منصوب می‌کردند، تصریح کرد: ما جز شعار حرکت دیگری از آقای یونسی مشاهده نکرده‌ایم؛ آقای یونسی شاید فکر می‌کند که با تکرار شعارهای توخالی بار دیگر می‌تواند از آرای اقوام بهره‌مند شود اما این یک خیال باطل است.

محمدرضایی با بیان اینکه ما در انتقاد به عملکرد آقای یونسی و دولت تدبیر و امید در مقوله اقوام و مذاهب دینی با هاشمی‌رفسنجانی نیز دیدار کرده‌ایم گفت: در آن دیدار نمایندگان ادوار اهل سنت و اقوام به شدت از بی‌توجهی دولت به حقوق اقوام انتقاد کردند.

وی با بیان اینکه نمایندگان ادوار در مورد حقوق اقوام و اقلیت‌های دینی تاکنون مکاتباتی نیز با رئیس‌جمهور نیز داشته‌اند تصریح کرد: این مکاتبات از مجرای آقای یونسی و معاونت پارلمانی رئیس‌جمهور بوده است که البته پاسخی نیز دریافت نکرده‌ایم.

وی خطاب به یونسی اظهار کرد: آقای یونسی سر سفره حاضر نشسته است و بهتر است بداند که حقوق اقوام تنها در چابهار نیست.

نماینده دور ششم مجلس معتقد است که اگر این روند از سوی دولت راستگویان ادامه پیدا کند اصلاح‌طلبان باید برای دور دوازدهم انتخابات ریاست جمهوری به فکر کاندیدای دیگری باشند.

محمد‌رضایی با بیان اینکه نمایندگان ادوار از اقوام و مذاهب مختلف خواستار ملاقات با آقای روحانی هستند، اظهار کرد: این درخواست به منظور بررسی عملکرد یونسی و علل عدم پایبندی شخص آقای روحانی به وعده‌های انتخاباتیش درخصوص بیانیه 10 ماده‌ای حقوق اقوام و ادیان است.

وی همچنین در پایان علی یونسی را به مناظره در خصوص حقوق اقوام و اقلیت‌های دینی دعوت کرد.

پیش از این دستیار ارشد رئیس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی گله‌مندی نمایندگان ادوار از عملکرد خود را دروغ دانسته بود و برخی رسانه‌های زنجیره‌ای اصلاح‌طلب نامه گلایه آمیز نمایندگان ادوار را «نامه دروغی که از بن دروغ بود» نامید.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها