امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۱:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76079
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۳۹
تعداد بازدید: 91
علیزاده طباطبایی وکیل دانشگاه آزاد در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت: فردی به نام باقری درمنی از ...

علیزاده طباطبایی وکیل دانشگاه آزاد در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت: فردی به نام باقری درمنی از دانشگاه آزاد شکایت کرده و مدعی است که زمین‌‌های واحد علوم و تحقیقات متعلق به شخصی به نام اخباری است و سند آن را نیز در اختیار دارند و حکم قطعی این تملک و خلع ید دانشگاه آزاد نیز در زمان فرهاد دانشجو از سوی قوه قضائیه صادر شده بود.

وی افزود: در زمان فرهاد دانشجو این فرد حکم قطعی را برای تملک زمین‌های واحد علوم و تحقیقات از قوه قضائیه دریافت کرده بود ولی با پیگیری‌های دانشجو رئیس قوه قضائیه دستور توقف اجرای حکم را تا زمان بررسی کامل صادر کرد.

علیزاده طباطبایی ادامه داد: در حقیقت زمین‌های واحد علوم و تحقیقات به دو نفر فروخته شده است به این صورت که دانشگاه آزاد زمین را از بنیاد مستضعفان خریده و این زمین از سوی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) به اخباری نیز فروخته شده است. بنابراین باید با بررسی مجدد به تفاهم برسیم که در حال انجام مذاکرات هستیم.

وکیل دانشگاه آزاد گفت: در حال حاضر بر اساس ماده 18 قانون از رئیس قوه قضائیه درخواست بررسی مجدد داشته‌ایم و دانشگاه دلایل و مدارکی ارائه کرده که بر اساس آن زمین‌ها متعلق به دانشگاه آزاد می‌شود و حکم اولیه مشکل دارد.

وی گفت: این زمین‌ها به مساحت 18 هزار متر مربع در سال 70 با کاربری آموزشی خریداری شده است و اینکه زمین مصادره‌‌ای بوده یا ملی مشخص نیست، ولی افرادی که زمین را از ستاد اجرایی خریدند نیز باید حقشان محفوظ باشد و به همین مقدار زمین تحویل بگیرند.

به گفته وکیل دانشگاه آزاد، به طور کلی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و بنیاد مستضعفان باید در این زمینه به توافق برسند.

به گزارش فارس، واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد در حال حاضر  18 دانشکده و 4 مرکز تحقیقاتی ـ آزمایشگاهی با بیش از 344 رشته تحصیلی در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا با بیش از 30 هزار دانشجو دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها