امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۰:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76095
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۳۹
تعداد بازدید: 69
سید عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری ...

سید عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اعلام کرد که گزینه وزارت خارجه برای تصدی نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل در نیویورک تنها حمید ابوطالبی است و وزارت خارجه قصد معرفی هیچ گزینه دیگری غیر از ابوطالبی برای تصدی این پست را ندارد.

اخیراً در برخی رسانه‌ها اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه احتمال دارد گزینه‌ دیگری به جای ابوطالبی به منظور تصدی این سمت معرفی شود.

به دنبال معرفی حمید ابوطالبی برای تصدی نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل در نیویورک، برخلاف عرف بین‌المللی، سنا و مجلس نمایندگان آمریکا اخیرا در مصوبه‌ای از رئیس جمهور آمریکا خواسته‌اند که از صدور ویزا برای ابوطالبی خودداری کند.

وزارت خارجه آمریکا نیز از مقامات ایران خواسته است که از پیشنهاد خود برای تعیین آقای ابوطالبی به عنوان نماینده ایران در سازمان ملل به دلیل مشارکت در تسخیر سفارت آمریکا در سال 1358 صرف نظر کند.

ابوطالبی که در حال حاضر معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور است، سوابقی چون سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا، بلژیک، استرالیا و اتحادیه اروپا (به مدت 15 سال)، مدیرکل سیاسی وزارت امور خارجه (به مدت 5 سال)، مشاور وزیر امور خارجه (به مدت 5 سال) و عضویت در شورای استراتژیک وزارت امور خارجه را در کارنامه کاری خود دارد.

حمید ابوطالبی متولد سال 1336 تهران و دارای مدرک دکترای جامعه شناسی تاریخی از دانشگاه لوون فرانسه، کارشناسی ارشد جامعه شناسی سیاسی از دانشگاه سوربن فرانسه، کارشناسی ارشد تاریخ فرهنگ و تمدن‌ اسلامی از دانشکده الهیات دانشگاه تهران و کارشناسی جامعه شناسی از دانشگاه تهران است.

محمد خزاعی پیش از ابوطالبی عهده‌دار این سمت بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها