امروز : دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 30
۰۲:۰۲
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 761
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۴۴
تعداد بازدید: 416
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، ملک محمد ششم پادشاه مغرب دیروز چهارشنبه با کریستوفر راس فرستاده ویژه بان کی مون دبیر کل سازمان ملل در امور ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، ملک محمد ششم پادشاه مغرب دیروز چهارشنبه با کریستوفر راس فرستاده ویژه بان کی مون دبیر کل سازمان ملل در امور منطقه ساحل آفریقا درباره وخامت اوضاع امنیتی در این منطقه گفت‌وگو کرد.

دفتر پادشاهی مغرب با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که طرفین در این دیدار در سایه تشدید تهدیدات امنیتی درباره خطرات امنیتی که منطقه ساحل و صحرا با آن روبه است گفت‌وگو کردند.

در این بیانیه آمده است: حل نشدن مناقشه در صحرا و با توجه به عدم همکاری فعال بین کشورهای منطقه ممکن است باعث افزایش تهدیدها شود.

بر اساس این بیانیه پادشاه مغرب بر اهتمام همیشگی کشورش برای تعمیق روابط خود با کشور همسایه الجزایر و پایبندی مغرب برای بالا بردن توانایی خود در مقابله با چالش‌ها و تهدیدات مختلفی که منطقه با آن روبه رو است تاکید کرد.

کریستوفر راس قرار است بیست و دوم آوریل و در پایان سفر منطقه‌ای خود، گزارشی درباره نتایج سفرش به شورای امنیت سازمان ملل ارائه کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها