امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۸:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76105
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۲۷
تعداد بازدید: 100
حسین وکیلی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار کرد:‌ هنوز بخش‌نامه معافیت حقوق یک میلیون تومانی در ماه ...

حسین وکیلی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار کرد:‌ هنوز بخش‌نامه معافیت حقوق یک میلیون تومانی در ماه از مالیات ابلاغ نشده و احتمالاً از فردا توسط رئیس سازمان امور مالیاتی ابلاغ می‌شود، تا حقوق فروردین‌ با این بخش‌نامه اعمال شود.

معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور افزود: براساس قانون بودجه 93 حقوق زیر یک میلیون تومان در ماه معاف از مالیات و حقوق بین یک تا 7 میلیون تومان با مأخذ 10 درصد و حقوق مازاد بر 7 میلیون تومان با مأخذ 20 درصد مالیات می‌پردازد.

وکیلی در مورد اینکه مالیات بر حقوق چند درصد مالیات مستقیم را تشکیل می‌دهد، گفت: کارکنان بخش عمومی 8 درصد و کارکنان بخش خصوصی 10 درصد مالیات‌های مستقیم را پرداخت کردند.

وی افزود:‌ از مجموع مالیات های مستقیم، کارکنان بخش عمومی 5 درصد و بخش خصوصی 7 درصد مالیات را پرداخت کرده‌‌اند.

معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور افزود: مالیات مشاغل در سال 92 از مجموع مالیات‌های مستقیم 8 درصد و مالیات کالا و خدمات 5 درصد از مالیات‌های مستقیم را تشکیل می‌داد و نتیجه‌ این است که مالیات مشاغل کمتر از مالیات حقوق‌بگیران بوده است.

وکیلی در مورد حجم مالیات بر درآمد گفت: 4 هزار و 970 میلیارد تومان از مالیات سال 92 مربوط به مالیات حقوق بوده است.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها