امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۱:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76108
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۲۷
تعداد بازدید: 125
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «رولف موتسه نیس» معاون فراکسیون حزب سوسیال دموکرات در مجلس آلمان با حسین امیرعبداللهیان معاون ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «رولف موتسه نیس» معاون فراکسیون حزب سوسیال دموکرات در مجلس آلمان با حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان دیدار و در زمینه مسائل مهم منطقه گفت‌وگو کرد.

سیاستمدار حزب سوسیال دموکرات آلمان در این ملاقات با تاکید بر اهتمام دولت جدید آلمان نسبت به روابط با جمهوری اسلامی ایران و نقش بارز و تاثیرگذار کشورمان در تحولات منطقه گفت: در فضای جدید بین‌المللی که برای جمهوری اسلامی ایران ایجاد شده، آلمان به دنبال ارتقای روابط دوجانبه می‌باشد.

وی افزود: همچنین به دنبال آن هستیم تا از جمهوری اسلامی ایران برای حل و فصل مسائل مهم منطقه‌ای به ویژه در حل بحران سوریه کمک بگیریم چرا که معتقدیم نقش ایران از نتیجه و بازخورد برگزاری برخی کنفرانس‌ها نیز تاثیرگذارتر است.

معاون فراکسیون حزب سوسیال دموکرات در مجلس آلمان به تحولات سوریه اشاره کرد و گفت: اینکه جمهوری اسلامی ایران بر راه حل سیاسی در بحران سوریه تاکید دارد بسیار مهم است و آلمان نیز همسو با ایران به دنبال تقویت حل سیاسی بحران در سوریه و ارتقای وضعیت انسانی و بشری در این کشور است.

حسین امیرعبداللهیان در این دیدار با تبیین مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال تحولات منطقه به ویژه سوریه به اهمیت روابط جمهوری اسلامی ایران با آلمان اشاره کرد و افزود: دو کشور از ظرفیت‌های مهم منطقه‌ای و بین‌المللی برخوردار بوده و با مشورت و تبادل نظر می‌توانند در حل و فصل بحران‌های جاری تاثیرگذار باشند.

معاون وزیر خارجه کشورمان، ارتقای وضعیت انسانی و همچنین تقویت راه‌حل سیاسی در سوریه را گزینه مهم در مقطع کنونی بحران سوریه ارزیابی کرد.

وی با تاکید بر اینکه تداوم اقدامات نظامی و امنیتی و حمایت برخی طرف‌ها از ارسال سلاح و تروریسم به سوریه، شرایط را پیچیده‌تر می‌کند، بر ضرورت گفت‌وگوی ملی و پیگیری روند دموکراتیک و انتخاباتی در سوریه تاکید کرد.

وی اضافه کرد که سوریه از مرحله بحران حاد امنیتی عبور کرده است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها