امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۸:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76128
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 65
حسینعلی امیری قائم‌مقام وزیر کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به فاز دوم هدفمندی ...

حسینعلی امیری قائم‌مقام وزیر کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها  اظهارداشت: هدفمندی یارانه‌ها یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر برای کشور است؛ شرایط اقتصادی و زیست‌محیطی به نحوی است که دولت چاره‌ای جز اجرای هدفمندی یارانه‌ها را ندارد.

مسئول هماهنگی امور استان‌های وزارت کشور با بیان اینکه فاز اول هدفمندی یارانه‌ها در دولت گذشته انجام شده و فاز دوم به این دولت منتقل شده است، تصریح کرد: موضوع اجرای هدفمندی یارانه‌ها یک موضوع ملی است و ضرورت اجرای آن اجتناب‌ناپذیر است.

وی بر همین اساس به برنامه‌ریزی‌های لازم در ابتدای تشکیل دولت تدبیر و امید برای اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها اشاره و یادآور شد: مجموعه مطالعات، بررسی‌ها، تحقیقات و نظرات نخبگان اقتصادی و سیاسی برای این کار مدنظر قرار گرفت تا دولت هر چه زودتر فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها را شروع کند و اگر ایرادات و اشکالاتی در اجرای فاز اول وجود داشته، آنها را برطرف و اصلاح نماید.

امیری با تاکید بر اینکه جلسات مختلفی با اقتصاددانان کشور، اهل نظر، اهل فن،‌ اساتید دانشگاه و مدیران اجرایی برگزار شد، گفت: مقدمات اجرا فراهم شد و با توجه به اینکه اجرای سیاست‌های عمومی دولت در مناطق و استان‌ها بر عهده استانداران و فرمانداران است، در زمستان سال گذشته سمینار استانداران سراسر کشور در چند مرحله برگزار شد.

برگزاری سمینارهای مختلف برای بررسی موضوع هدفمندی یارانه‌ها

سخنگوی وزارت کشور در عین حال یکی از مراحل این سمینارها را مربوط به اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها عنوان کرد و افزود: این جلسات با حضور وزرای اقتصادی و معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد، و استانداران موارد لازم را با مسئولان امر در میان گذاشتند و ابهاماتی که در مرحله اجرا بود، پاسخ داده شد.

قائم مقام وزیر کشور با تاکید بر اینکه در جلسه هفته گذشته استانداران اعلام کردند که آمادگی لازم برای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها فراهم شده است، افزود: بعد از این جلسه بود که دولت کار ثبت‌نام متقاضیان یارانه‌ را آغاز کرد که با همکاری بخش های مختلف در حال اجرا است.

هیچ مشکلی در زمینه ثبت‌نام از سوی استانداران گزارش نشده است

وی با بیان اینکه تاکنون هیچ مشکل خاصی در زمینه ثبت‌نام و روند اجرای آن از سوی فرمانداران و استانداران به وزارت کشور اعلام نشده است، گفت: این روند به صورت مناسبی در حال انجام است و به آن شکلی که پیش‌بینی می‌شد کار به جلو می‌رود.

امیری بر همین اساس یکی از مواردی که استانداران درباره آن سؤالاتی را مطرح می‌کردند، پهنای باند لازم برای ثبت نام اینترنتی اعلام کرد و گفت: از سوی مسئولین وزارت ارتباطات به استانداران اطمینان خاطر داده شد که این بخش کاملاً آماده است و تاکنون نیز مشکل خاصی در این زمینه گزارش نشده است.

قائم مقام وزیر کشور با تاکید بر اینکه ما برای مشکلات احتمالی گزینه‌های مختلفی داریم، اظهارداشت: تاکنون نیازی به این گزینه‌ها وجود نداشته است.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه خوشبختانه با درک این مطلب که موضوع هدفمندی یارانه‌ها به کل نظام بازمی‌گردد و درآمد ناشی از آن باید صرف تولید و اشتغال شود و تمامی سلیقه‌های سیاسی از هر فکر وجناحی در این زمینه همراهی دارند؛ نقش مراجع معظم تقلید در استفتائات درباره نحوه اخذ یارانه  را برای  دولت راهگشا دانست.

سخنگوی وزارت کشور در پایان خاطرنشان کرد: اگر دولت در اجرای هدفمندی یارانه‌ها با مشکل مواجه شود در کلیت اقتصاد کشور مشکل ایجاد خواهد شد و همه سلائق سیاسی حتی منتقدان دولت این مفهوم را ملاحظه می‌کنند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار