امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۲:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76146
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 56
حجت‌الاسلام والمسلمین وحید احمدی نماینده مردم کنگاور در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری ...

حجت‌الاسلام والمسلمین وحید احمدی نماینده مردم کنگاور در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به پرهیز آمریکا از صدور روادید برای سفیر ایران در سازمان ملل متحد گفت: این اقدام نشان می‌دهد که آمریکا شایستگی میزبانی سازمان ملل را ندارد و این مطالبه از سوی ایران باید در سازمان ملل مطرح شود که میزبانی سازمان ملل از آمریکا گرفته شده و به کشور دیگری داده شود.

وی افزود: متأسفانه آمریکایی‌ها از امتیاز میزبانی خود در مورد سازمان ملل همیشه سعی می‌کنند تا نقطه نظرات غیرقانونی و نامشروع خود را در قالب اعمال فشار به کشورها به کار بگیرند و عدم صدور روادید برای آقای ابوطالبی خود نمونه‌ای از این رفتار آمریکاست.

رئیس کمیته روابط بین‌الملل کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:‌ آمریکا نه تنها نباید در صدور روادید برای سفرای کشورها در سازمان ملل کارشکنی کند بلکه موظف است تا تسهیلات لازم را برای حضور نمایندگان کشورها برای فعالیت آنها در چارچوب فعالیت‌های سازمان ملل فراهم کند اما آمریکایی‌ها ضمن اینکه تعهدات خود را در دادن تسهیلات به نمایندگان کشورها عمل نمی‌کنند بلکه اقدام به کارشکنی در ارتباط با این موضوع می‌کنند که این اقدامات خلاف قواعد بین‌المللی است.

احمدی تصریح کرد: عناد و کینه‌توزی و خصومت آمریکایی‌ها در صدور روادید برای سفیر ایران در سازمان ملل نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها هر جا که بتوانند مانعی را بر سر راه جمهوری اسلامی ایران ایجاد کنند دست به این کار می‌زنند و این هشداری برای کسانی است که فکر می‌کنند آمریکایی‌ها دست از لجاجت و خصومت با جمهوری اسلامی ایران برداشتند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار