امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۱:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7615
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۱
تعداد بازدید: 196
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، محمدهادی زاهدی ظهر امروز در نشست خبری ششمین جشنواره انتخاب کتاب سال رضوی در محل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، محمدهادی زاهدی ظهر امروز در نشست خبری ششمین جشنواره انتخاب کتاب سال رضوی در محل کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی اظهار کرد: این جشنواره با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی ششمین دوره خود را برگزار می‌کند.

وی افزود: همچنین گسترش فعالیت‌های علمی، هنری، پژوهشی مرتبط با سیره زندگی و ابعاد شخصیتی امام رضا(ع) و شناسایی و تجلیل و حمایت از تولیدکنندگان آثار برتر و فاخر فرهنگی و هنری با محوریت فرهنگ رضوی از اهداف برگزاری این جشنواره بوده است.

زاهدی با بیان اینکه جشنواره انتخاب کتاب سال رضوی در چهار بخش برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: کتاب برتر، پایان نامه برتر، ناشر برتر و آثار شایسته چاپ؛ چهار بخش این جشنواره است.

وی ادامه داد: بخش کتاب برتر شامل محورهای علوم و معارف رضوی، تاریخ و سیره رضوی، زیارت، شعر، داستان، کودک و نوجوان،‌ ترجمه و زبان‌های خارجی است.

رئیس سازمان کتابخانه، موزه‌ها و اسناد آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه مهلت ارسال آثار تا 15 مرداد امسال است، گفت: تاریخ برگزاری جشنواره 24 شهریور ماه است.

زاهدی یادآور شد: فراخوان جشنواره در حوزه بین‌المللی نیز ارسال شده و همچنین تاکنون 5 هزار ایمیل به موسسات و شخصیت‌های برجسته در دیگر کشورها ارسال شده است.

وی از چاپ و نشر 220 اثر تولید شده به زبان فارسی با موضوع فرهنگ رضوی در سال خبر داد و افزود: سالانه 60 اثر با موضوع فرهنگ رضوی به زبان خارجی در کشور به چاپ و نشر می‌رسد.

رئیس سازمان کتابخانه، موزه‌ها و اسناد آستان قدس رضوی گفت: آستان قدس رضوی با عنوان برگزار کننده چهار دوره از جشنواره کتاب سال رضوی در نظر دارد به اهداف متعالی خود در حوزه آثار فاخر رضوی برسد.

زاهدی اذعان داشت: در سومین دوره جشنواره 538 اثر با موضوع فرهنگ رضوی را داشتیم که از این میان 486 اثر فارسی و 52 اثر به زبان غیرفارسی بود.

وی ادامه داد: در دوره چهارم نیز 268 اثر و در پنجمین دوره 240 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

به گفته زاهدی آثار ارائه شده در چهار بخش جشنواره باید با موضوع امام رضا(ع)، مرتبط با خاندان حضرت نظیر حضرت جوادالائمه(ع)، حضرت حسین ابن موسی الکاظم(ع)، شاهچراغ(ع) و حضرت فاطمه معصومه(س) باشد.

انتهای پیام/70023/صا30/ض1002
برچسب ها:
آخرین اخبار