امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۸:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76152
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 76
عزت‌الله یوسفیان‌ملا نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت: ما اصلی ...

عزت‌الله یوسفیان‌ملا نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت: ما اصلی به نام «قبح عقاب بلا بیان» داریم، طبق این اصل زشت است که ما وقتی فردی را از چیزی نهی نکرده‌ایم بخواهیم مجازات کنیم.

وی اضافه کرد: اکنون دولت در حال انجام چنین اقدامی است یعنی می‌گوید اگر کسی درخصوص یارانه‌ها خلاف بنویسد ما 3 برابر جریمه‌اش می‌کنیم؛ حال وقتی هنوز رقم‌ها مشخص نیست شما چگونه می‌خواهید جریمه کنید؟

رئیس کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در هیچ‌جای قانون هدفمندی نیامده که دولت از مردم بخواهد از دریافت یارانه انصراف دهند، تصریح کرد: دولت باید به درخواست مردم توجه کرده و فرم‌ها را پر کند و اصل بر صحت باشد.

یوسفیان‌ملا با اشاره به اینکه زیرنویس‌ها و اعلام‌های دولت مبنی بر انصراف از یارانه خلاف قانون است، خاطرنشان کرد: طبق قانون مادامی که دولت فرد نیازمند و بی‌نیاز را از دریافت یارانه با عدد و رقم مشخص نکرده باشد، نمی‌تواند فردی را به علت دریافت یارانه مواخذه کند.

وی ادامه داد: باید در ابتدا صورت مسئله را برای مردم بیان کرد یعنی گفت حامل‌های انرژی به این میزان افزایش قیمت می‌یابند و به تبع آن قیمت‌های دیگر نیز اینگونه خواهد شد و بعد از آن گفته شود هر کس خواست یارانه را دریافت کند و هر کس نیز خواست انصراف دهد اما امروز مردم از بی‌راهه هدایت می‌شوند.

عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی همچنین خاطرنشان کرد: گفته می‌شود این مباحث در مصوبه مجلس است اما مباحثی که آقایان مطرح می‌کنند مصوبه مجلس نیست.

یوسفیان‌ملا با بیان اینکه انصراف از یارانه خلاف قانون اساسی و قانون هدفمندی است، خاطرنشان کرد: باید حق و حقوق مردم پرداخت شود و نباید ما برای پرداخت حق و حقوق مردم آنها را همواره تهدید کنیم؛ نمی‌توان فردی را به خاطر 45 هزار تومان پول دادگاهی کرد.

وی همچنین آمادگی خود را برای مناظره با مقامات دولتی پیرامون قانون هدفمندی یارانه‌ها و اجرای آن اعلام کرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار