امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۳:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76156
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 79
محمد رئوف قادری که سابقه نمایندگی مردم پاوه در مجلس پنجم و مشاور رئیس مجلس ششم را در کارنامه خود دارد در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری ...

محمد رئوف قادری که سابقه نمایندگی مردم پاوه در مجلس پنجم و مشاور رئیس مجلس ششم را در کارنامه خود دارد در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره عملکرد دولت تدبیر و امید در امور اقوام اقلیت‌های دینی، اظهار داشت: در واقع اقلیت‌های قومی و مذهبی بخشی از ملت ایران هستند بنابراین نه قومیتی در اکثریت قرار دارند و نه قومیتی در اقلیت، بلکه همه مجموعه اقوام ایرانی ملت ایران را تشکیل می‌دهند.

وی افزود: دولت آقای روحانی و شخص رئیس‌جمهور در دوران قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری با تدوین یک بیانیه 10 ماده‌ای حقوق اقوام و اقلیت‌های دینی را پذیرفتند و قول دادند که عملی شود اما تاکنون اقدام خاصی برای تحقق این مطالبات صورت نگرفته است.

نماینده مردم پاوه در مجلس پنجم با تاکید بر اینکه وزرای آقای روحانی اعتقادی به قول و قرارهای رئیس‌جمهور قبل از کسب کرسی ریاست‌جمهوری ندارند، اظهار کرد: باید پذیرفت که وزرای دولت تدبیر و امید هماهنگی لازم را با افکار و قول‌های رئیس‌جمهور ندارند البته آنان نیز زیاد مقصر نیستند چراکه شخص رئیس‌جمهور نیز در امور اقوام و اقلیت‌های دینی گامی برنداشته است.

وی به اختیارات دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی اشاره کرد و گفت: برخی از نمایندگان ادوار از دولت و آقای یونسی گله‌مند هستند که چرا وعده‌های داده شده محقق نشده است.

این نماینده دوره پنجم شورای اسلامی همچنین بابیان اینکه رئیس دولت تدبیر و امید هنوز اختیارات ویژه به آقای یونسی برای فعالیت در عرصه اقوام نداده است اضافه کرد: تعریف ساختار درست برای تامین مطالبات قومیتی و مذهبی و برداشتن قدم‌های اولیه توسط خود رئیس جمهور دو کار اساسی است.

قادری در پاسخ به این پرسش که شما چطور از عدم اختیارات ویژه از سوی رئیس جمهور به آقای یونسی انتقاد می‌کنید در حالی که آقای یونسی خود را رئیس وزرای دولت تدبیر و امید می‌داند، گفت: من از آقای یونسی همین سوال را پرسیدم اما ایشان گفت که من چنین حرفی را نزدم.

قادری با تاکید بر اینکه ما نمایندگان ادوار تاکنون چندین‌بار به آقای روحانی نامه و مکاتبه داشته‌ایم، خاطرنشان کرد: ما این مکاتبات را به خود رئیس جمهور، معاونان و وزرا داشته‌ایم متاسفانه به مکاتبات ما پاسخی داده نشده و تا این لحظه نیز اقدام جدی درخصوص حقوق اقوام و اقلیت‌ها در سطح ملی صورت نگرفته است.

پیش از این دستیار ارشد رئیس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی گله‌مندی نمایندگان ادوار از عملکرد خود را دروغ دانسته بود و برخی رسانه‌های زنجیره‌ای اصلاح‌طلب نامه گلایه آمیز نمایندگان ادوار را «نامه دروغی که از بن دروغ بود».

گفتنی است یونسی همچنین در گفت‌وگویی با ویژه‌نامه نوروزی روزنامه رسمی دولت در پاسخ به این پرسش که دستیار ویژه رئیس جمهور نوعی نیابت از رئیس جمهوری است یا به تعبیری دیگر ریاست بر وزیران نیز معنا می‌شود، گفته بود: بله معنایش همین است و مدعی شده بود رئیس وزرای دولت تدبیر و امید است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار