امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۸:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76157
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 74
محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک و عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان ...

محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک و عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با انتقاد از ممانعت آمریکا از ورود حمید ابوطالبی نماینده ایران در سازمان ملل به این کشور، اظهار داشت: این اقدام آمریکا دهن‌کجی به سازمان ملل است و سازمان ملل نشان داد که تبدیل به نهادی برای تأمین منافع دولت آمریکا شده است که واقعاً جای تأسف دارد.

وی افزود: با وجود اینکه سازمان ملل که ادعای بی‌طرفی دارد و باید حقوق ملت‌ها و دولت‌ها را تأمین کند، اما امروز دولت آمریکا به خودش جرأت می‌دهد که برای سفیر معرفی شده ایران در سازمان ملل ویزا صادر نکند.

این عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه یادآور شد: سکوت سازمان ملل در برابر این اقدام دولت آمریکا سبب می‌شود دولت این کشور سیاست‌های خصمانه خودش را علیه دولت‌ها با سوءاستفاده از این نهاد بین‌المللی بیشتر دنبال کند که این جای تأسف دارد.

آصفری تصریح کرد: اگر بان‌کی‌مون دبیرکل سازمان ملل نسبت به این اقدام دولت آمریکا اعتراض نکند واقعاً جایگاه این سازمان زیرسؤال می‌رود لذا این موضوع اصلاً برای ما پذیرفتنی نیست.

وی تأکید کرد: سازمان ملل باید نسبت به زیاده‌خواهی‌های دولت آمریکا موضع‌گیری کند، ممانعت دولت آمریکا در صدور ویزا برای ابوطالبی سفیر معرفی شده ایران در سازمان ملل نشان داد آنان هرگز قابل اعتماد نیستند و بایستی این موضوه به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد و اجازه ندهیم به عزت ملت بزرگ ایران اسلامی توسط یک دولت خدشه‌ای وارد شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها