امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 17
۰۰:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76171
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
یحیی سخنگویی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس با اشاره به توزیع مرحله اول از اعتبارات تامین لوازم کمک توانبخشی معلولان و مددجویان به استان‌ها اظهار ...

یحیی سخنگویی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس با اشاره به توزیع مرحله اول از اعتبارات تامین لوازم کمک توانبخشی معلولان و مددجویان به استان‌ها اظهار داشت: با تاکید رئیس سازمان بهزیستی کشور امسال 35 میلیارد تومان برای تامین لوازم کمک توانبخشی پیش‌بینی شده است که مرحله اول از این اعتبارات در سه ماهه ابتدایی سال جاری توزیع خواهد شد.

وی تصریح کرد: در سال گذشته 25 میلیارد تومان در بخش تأمین لوازم کمک توانبخشی پرداخت شد.

 سخنگویی در ادامه به آخرین وضعیت صدور کارت‌های جدید معلولیت اشاره کرد و گفت: تمامی کارها و مراحل اداری انجام شده و ما منتظر هستیم که سایر بخش‌های سازمان به تعهدات خود عمل کند و در واقع صدور کارت‌ها را آغاز کنیم

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: مبلغ 2 میلیارد تومان برای توزیع کارت‌های جدید نیاز است.

وی افزود: طرح مراقبین خانگی از معلولان در منزل سال گذشته به صورت پایلوت در بعضی از استانها انجام شد که این طرح امسال به صورت کشوری انجام خواهد شد به طوری که این طرح مراقبین با همکاری اعضای خانواده پرستاری انجام می‌شود و در واقع به دنبال توانبخشی معلولان در منزل هستیم.

سخنگویی گفت: طرح مراقبیت خانگی و یا به معنای بهتر حضور افراد معلول در کنار خانواده در کشورهای پیشرفته دنیا نیز اجرا می شود..

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور افزود: در این طرح 1600 نفر تحت آموزش تخصصی قرار گرفتند که به‌زودی 1500 نفر دیگه آموزش خواهند دید.

وی گفت: نگهداری معلول در مرکز بهزیستی ماهانه یک میلیون تومان هزینه دارد که در این طرح نگهداری افراد با کمترین هزینه انجام می‌شود و بهزیستی ماهیانه 150 تا 200 هزار تومان در اختیار خانواده‌ها قرار خواهد داد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار