امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۱۱:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76184
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سراج الدین وحیدی با اشاره به شیوع عارضه بی اختیاری ناشی از استرس ادرار در زنان اظهار کرد: در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سراج الدین وحیدی با اشاره به شیوع عارضه بی اختیاری ناشی از استرس ادرار در زنان اظهار کرد: در این عارضه با افزایش فشار شکمی بر اثر سرفه و عطسه فرد به علت شل شدگی عضلات کف لگن دچار بی اختیاری ادرار می شود.

وی افزایش سن و زایمانهای مکرر و زیاد را علتی برای بروز این عارضه در زنان برشمرد و افزود: این عارضه در اصطلاح عوام به افتادگی مثانه معروف است.

دبیر هفدهمین کنگره انجمن اورولوژی ایران با بیان اینکه با برخی ورزشهای عضلات کف لگن می‌توان جلوی بروز این عارضه را گرفت، گفت: به عنوان مثال به کمک مانور به طوری اینکه بیمار روزانه 50 تا 60 بار با انقباض عضلات کف لگن به مانند اینکه قصد گرفتن جلوی خروج ادرار را دارد این عضلات را تقویت و از شل شدگی جلوگیری کند.

وحیدی ادامه داد: برای درمان بی اختیاری استرسی ادرار می توان با قرار دادن وسایلی در داخل واژن عضلات را منقبض کرد که اصطلاحاً این عمل فیزیوتراپی عضلات کف لگن است اما این عارضه درمان دارویی و جراحی هم دارد.

وی افزود: در درمان جراحی با استفاده از عمل کوچک و سرپایی به کمک نوارهای مخصوصی مثانه بالا کشیده می شود.

دبیر هفدهمین کنگره انجمن اورولوژی ایران گفت: در نوعی دیگر از بی اختیاری ادرار که متعاقب برداشتن رحم ایجاد می شود بر اثر ایجاد فیستول مثانه و واژن ادرار بی اختیار خارج می شود.

وحیدی با بیان اینکه بی اختیاری ادرار یا مادرزادی، یا ناشی از عوارض اعمال جراحی شکم و لگن است، افزود: اما 70 درصد بی اختیاری ادرار از نوع استرسی و بر اثر شل شدگی عضلات کف لگن است همچنین اگر کودکان در سنین 4 تا 5 سالگی به بی اختیاری ادرار دچار شوند باید از نظر ناهنجاری های مادرزادی بررسی شوند.

وی با بیان اینکه در هفدهمین کنگره انجمن اورولوژی ایران درمانها و تکنیکهای نوین جراحی بی اختیاری استرسی ادرار در زنان بحث و بررسی می شود، ادامه داد: بیماریهای سنگ کلیه، پروستات، تومورهای دستگاه ادراری، مشکلات ادراری زنان و اطفال، پیوند کلیه از دیگر موضوعات هفدهمین کنگره انجمن اورولوژی ایران است که از 9 تا 12 اردیبهشت ماه امسال در محل پژوهشگاه نیرو برگزار می شود.

دبیر هفدهمین کنگره انجمن اورولوژی ایران با اشاره به حضور سخنرانانی از اروپا و آمریکا در این کنگره خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود حدود 1000 نفر از متخصصان مختلف به ویژه جراحان و متخصصان کلیه و مجاری ادرار در این کنگره شرکت داشته باشند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار