امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۹:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76185
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
دل‌آرا بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در پاسخ به پرسش مهدی از تهران در مورد علائم بیماری آلرژی بهاری اظهار داشت: معمولاً با تغییر ...

دل‌آرا بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در پاسخ به پرسش مهدی از تهران در مورد علائم بیماری آلرژی بهاری اظهار داشت: معمولاً با تغییر فصل از زمستان به بهار یکسری علائم در بعضی از افراد اتفاق می‌افتد.

فوق تخصص آسم، آلرژی و ایمونولوژی بالینی گفت: عطسه، آبریزش بینی، خارش، اشک‌ریزش، گرفتگی یا کیپ شدن بینی از جمله علائمی است که می‌تواند به تنهایی یا مجموعاً در فرد دیده شود که همه آنها محصول گرده‌افشانی درختان، چمن‌ها و علف‌هاست.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: بسته به پوشش گیاهی و جغرافیایی هر منطقه فصل گرده‌افشانی می‌تواند متفاوت یا گسترده باشد و از اواخر اسفند تا اواسط بهار و حتی بیشتر فرد را درگیر سازد؛ همچنین بسته به علائم و شدت آن با خواب و فعالیت فرد تداخل ایجاد می‌کند؛ حتی بعضی بیماران در ابتلا به آلرژی دچار افسردگی می‌شوند.

فوق تخصص آسم، آلرژی و ایمونولوژی بالینی تصریح کرد: حملات عطسه یکی از آزار‌دهنده‌ترین علائم آلرژی است اما بیشترین مشکل را برای فرد خارش در چشم، بینی، سقف دهان و کام به وجود می‌آورد.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: اگر علائم به صورت گذرا باشد مصرف داروهای آنتی‌هیستامین می‌تواند کنترل کننده باشد.

وی افزود: در موارد شدید یا در مواقع پایدار باید فرد به پزشک مراجعه کند تا بررسی‌های جامع‌تری انجام شود.

فوق تخصص آسم، آلرژی و ایمونولوژی بالینی تصریح کرد: خیلی از افرادی که دچار علائم آلرژی فصلی می‌شوند یعنی حدود 78 درصد افرادی که آلرژی بینی دارند_ چه فصلی چه سال‌پا (پایدار)- ممکن است در سال‌های بعدی عمر به آسم دچار شوند.

بابایی ادامه داد: به دلیل اینکه راه‌های تنفسی فوقانی اعم از بینی، گلو و مخاط کام با راه‌های تنفسی تحتانی (ریه‌ها) مسیر مشترکی دارند این تداخل باعث می‌شود که التهاب در مجاری تنفسی فوقانی به مرور به مجاری تنفسی تحتانی منتقل شود و در نهایت علایم آسم را ایجاد کند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها