امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۲:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76188
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
مهدی صابری در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، گفت: حدود 150 پروژه در حوزه دارو، تجهیزات پزشکی و واکسن در دست داریم که بیش از ۱۰۰ پروژه آن در ...

مهدی صابری در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، گفت: حدود 150 پروژه در حوزه دارو، تجهیزات پزشکی و واکسن در دست داریم که بیش از ۱۰۰ پروژه آن در حال انجام است و 20 پروژه نیز به بهره‌برداری رسیده است.

وی ادامه داد: سرعت پیشرفت پروژه‌های در دست، مانند گذشته پیش نمی‌رود و انتظار رونمایی سریع این پروژه‌ها را نباید داشته باشیم.

صابری گفت: 70 پروژه با معاونت علمی ریاست جمهوری قرارداد بسته‌اند و سایر پروژه‌ها به صورت‌های مختلف با دانشگاه‌های علوم پزشکی و شرکت‌های دانش بنیان وارد قرارداد شده‌اند.

مدیرکل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت ادامه داد: تمام این پروژه‌ها از سال 89 کلید خورده است و طی فراخوان‌های مختلف اعلام خواهد شد به طوری که فراخوان اول آن به اتمام رسیده و فراخوان‌های دوم تا پنجم آن نیز به تدریج در حال انجام است.

صابری با تأکید بر اینکه مانند گذشته پروژه‌ها پس از اتمام، معرفی نخواهند شد گفت: قبلاً پروژه‌ای را می‌دیدیم که سه بار رونمایی می‌شد اما به بازار نمی‌آمد به همین دلیل سعی شده تا زمانی که یک محصول وارد بازار نشده آن را اعلام نکنیم و ممکن است این محصول از زمانی که از فاز صنعتی خارج شده و به دست بیمار برسد یا در داروخانه‌ها یافت شود یک سال طول بکشد.

وی میزان اعتبار تخصیص داده شده برای این پروژه‌ها را بالا ندانست و گفت: اعتبار پروژه‌ها تقریباً تأمین شده اما اعتبار زیادی داده نشده و اعتبارات در حد دانشگاه‌های علوم پزشکی و آغاز مرحله پایلوت داده شده است و این پروژه‌ها می‌توانند با بخش صنعت یا شرکت‌های دانش بنیان قرارداد ببندند.

مدیرکل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت گفت: ورود محصولات به بازار به شرایط صنعتی شدن و تجهیزات بستگی دارد و این درحالی است که 80 درصد پروژه‌ها پیشرفت داشته‌اند اما هنوز به بهره‌برداری کامل نرسیده‌اند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها