امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۶:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76219
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
«سنت الله تیمور» سخنگوی والی ولایت تخار در شمال افغانستان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل اظهار داشت که ...

«سنت الله تیمور» سخنگوی والی ولایت تخار در شمال افغانستان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل اظهار داشت که بر اثر فروتن زمین در محله «خیران» در منطقه «رستاق» این ولایت 120 منزل مسکونی به طور کامل تخریب شده است.

به گفته تیمور، در منطقه رستاق ولایت تخار در حدود 40 متر زمین فرورفته و خسارتهای زیاد مالی را به شهروندان این منطقه وارد کرده است.

به گفته وی، این حادثه حوالی ساعت 2 شب گذشته در منطقه رستاق ولایت تخار بوقوع پیوست که تمام شهروندان این منطقه از منازلشان فرار و به کوه پناه برده‌اند.

سخنگوی والی تخار تصریح کرد که در نتیجه این حادثه، راه‌های فرمانداری‎های «فرخار»، «اشکمش»، «رستاق»، «نمک آب»، «چاه آب» و «کلفگان» و بزرگراه ولایت بدخشان که روزانه صدها خودرو از این مسیر رفت و آمد می‌کردند، به طور کامل مسدود شده است.

تیمور گفت که رفتن به محله خیران در منطقه رستاق ولایت تخار از طریق زمین امکان ندارد و تیم‌های کمک کننده و والی این ولایت از طریق بالگرد به این محل رفته‌اند.

وی خاطرنشان کرد که پنج سال پیش نیز در این منطقه زمین فرورفته بود که خسارات زیادی به شهروندان این منطقه وارد کرد.

به گفته سخنگوی والی تخار، در این منطقه گاهی زمین فرو می‌رود و شب گذشته نیز شاید به دلیل بارندگی‎های شدید این حادثه تکرار شده باشد.

تیمور اظهار داشت که آماری از تلفات فرورفتن زمین در این منطقه در دست نیست اما تعداد کشته شدگانی که رسانه‎ها منتشر کرده‌اند به دلیل سیلاب بوده که 3 نفر از کشته شدگان از ولایت بدخشان و یک نفر دیگر نیز از ولایت تخار است.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها