امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۸:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7622
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۱
تعداد بازدید: 121
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، کتاب «نسیم معرفت حج»؛ سیره و سخن اخلاقی و عرفانی بزرگان در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، کتاب «نسیم معرفت حج»؛ سیره و سخن اخلاقی و عرفانی بزرگان در مناسک حج، عنوان اثری است از سیدمحمود طاهری که با تدوین مرکز تحقیقات حج و به همت مؤسسه فرهنگی هنری مشعر به تازگی منتشر شده است.

این اثر در 15 فصل جایگاه حج، احرام، نیت، تلبیه، کعبه، طواف، نماز پشت مقام ابراهیم، ولایت در حج، زمزم، سعی، حلق و تقصیر، وقوف در عرفات، وقوف در مشعر، رمی جمرات و قربانی تنظیم شده، بر آن است تا اسرار، رموز و ظرافت‌های مناسک حج را با مراجعه به آثار، سخنان و سیره عملی بزرگان و اندیشمندان اسلامی بررسی کند.
 


 

عنوان کعبه را در فصل پنجم می‌خوانیم و با هندسه کعبه، کعبه عرش تنزل یافته، کعبه توحید مجسم، کعبه ایستاده بر خلوص، کعبه خانه هدایت، کعبه پیام‌آور به پا خاستن، کعبه پناهگاه همگان، کعبه خانه آزادی و آزادگی، حریم حرم حرمت کعبه، قبله‌ای فراتر از کعبه و حجرالاسود آشنا می‌شویم.

شکل‌گیری مقام ابراهیم، مقام ابراهیم نشانه‌ای الهی، نماز در مقام ابراهیم، حج بی‌ولایت، حجی بی‌روح و پوسته‌ای بی‌مغز، اهمیت و جایگاه ولایت، امامت عنصر جاودانه حج، عزت و حرمت کعبه در گرو ولایت و پرهیز از تکریم زائران بی‌بهره از ولایت از مطالب فصل هفتم و هشتم این کتاب است.

در مطلبی از فصل ششم این کتاب با عنوان طواف و بریدن از غیر خدا آمده است: «اوج تعالی روحی انسان، در بریدن از غیر خدا صورت می‌پذیرد، و اوج بریدن از غیرخدا نیز آن است که حتی نعمت‌های بهشت، شخص را از یاد خدا و لذت دیدار او باز ندارد».

بر اساس این گزارش، کتاب «نسیم معرفت حج» سیره و سخن اخلاقی و عرفانی بزرگان در مناسک حج در قطع وزیری، 512 صفحه، شمارگان 5000 نسخه و به قیمت 6600 تومان از سوی حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت منتشر شده است.

برای مطالعه متن کتاب از اینجا اقدام کنید.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها