امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۱:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76220
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرنگار فارس در دوشنبه، مجلس سنای علیای ازبکستان، اعمال اصلاحاتی در قانون اساسی این کشور که در پی آن بخشی از اختیارات رئیس‌جمهور به ...

به گزارش خبرنگار فارس در دوشنبه، مجلس سنای علیای ازبکستان، اعمال اصلاحاتی در قانون اساسی این کشور که در پی آن بخشی از اختیارات رئیس‌جمهور به نخست‌وزیر منتقل خواهد شد را به تصویب رساند.

بنا به گزارش پایگاه خبری «کازین فرم» و به نقل از «اسویتالانا آرتیکووا» (رئیس کمیته قانون‌گذاری و امور قضایی ازبکستان)، بر اساس اصلاحات صورت گرفته، اختیارات تشکیل و تعطیلی وزراتخانه‌ها و ادارات، که قبلا فقط به دستور رئیس‌جمهور انجام می‌شد، به نخست‌وزیر واگذار می‌شود. 

به گفته این منبع، طبق این اصلاحات، کاندیدای پست نخست‌وزیری به هنگام بررسی و تأیید صلاحیت نامزدی خود در مجلس علیای ازبکستان، باید برنامه اقدامات کابینه و وزرا را برای آینده‌ نزدیک و دور نیز ارائه دهد. 

براساس اصلاحات جدید همچنین، رئیس‌جمهور می‌تواند فعالیت‌های سازمان‌های دولتی کشور و فرمانداران را فقط در صورت عدم تطابق فعالیت‌های آنها با قوانین، به حالت تعلیق درآورده و یا لغو کند. در نتیجه، مسئولیت سازمان‌ها و مسئولین مذکور اتخاذ تصمیمات (به خصوص، کسانی که در زمینه مسائل اجتماعی فعالیت می‌کنند) به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش می‌یابد. 

دولت در ازبکستان باید همه‌ساله (به ترتیب) در مقابل پارلمان، مقامات عالی در زمینه‌های مورد نظر و شوراهای محلی نمایندگان مردمی، گزارش ارائه دهد.
انتهای پیام/خ
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها