امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۱۱:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76223
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
نبیه بری: پس از 16 آوریل دعوت به جلسه انتخاب رئیس جمهور خواهم کرد به گزارش فارس، روزنامه النهار لبنان امروز شنبه نوشت: نبیه بری، رئیس مجلس لبنان ...

نبیه بری: پس از 16 آوریل دعوت به جلسه انتخاب رئیس جمهور خواهم کرد

به گزارش فارس، روزنامه النهار لبنان امروز شنبه نوشت: نبیه بری، رئیس مجلس لبنان در تماس تلفنی با مار بشاره پطرس الراعی، سراسقف مارونی های لبنان به وی گفت که پس از شانزدهم آوریل دعوت به برگزاری جلسه علنی برای انتخاب رئیس جمهور جدید خواهد کرد.

بر اساس قانون اساسی لبنان رئیس جمهور باید تا پایان آوریل (دهه نخست اردیبهشت) انتخاب شود.

سراسقف مارونی های لبنان هم دیروز تاکید کرد که هیچ کس را به عنوان نامزد ریاست جمهوری معرفی نمی کند.

وی گفت: ما رئیس جمهوری با شخصیت و با اخلاق می‌خواهیم که بتواند ما را با یکدیگر متحد کند و بر امور بین الملی و جهان عرب هم اشراف داشته باشد.

عکاظ: المستقبل مایل به رئیس جمهور شدن سمیر جعجع است

منابع سیاسی آگاه به روزنامه سعودی عکاظ گفتند: فراکسیون المستقبل در پارلمان لبنان طی ساعات آتی موضع خود را درباره نامزدی سمیر جعجع، رئیس حزب نیروهای لبنانی جدی خواهد کرد.

وی افزود: فراکسیون المستقبل مایل است که جعجع تنها نامزد جریان 14 مارس [جریان وابسته به غرب] باشد اما در هر حال با هر نامزد مورد توافق همه گروه های این جریان موافقت خواهد کرد.

یک هواپیمای شناسایی رژیم صهیونیستی به گشت زنی در آسمان لبنان پرداخت

فرماندهی ارتش لبنان در بیانیه ای اعلام کرد که یک هواپیمای شناسایی دشمن اسرائیلی نیمه شب گذشته با نقض حریم هوایی لبنان از فراز شهرک علما الشعب وارد آسمان لبنان شده و به گشت زنی بر فراز مناطق، صور، بنت جبیل، صیدا، الشوف، جزین، بعلبک وریاق پرداخت و از آسمان رمیش خاک لبنان را ترک کرد.

دعوت وهابی های تندرو در طرابلس لبنان برای حمله به ارتش این کشور

از سوی دیگر تریبون های تحریک آمیز برخی وهابی ها در منطقه طرابلس (در شمال) لبنان علیه ارتش این کشور ادامه دارد و این امر ماموریت نیروهای ارتش را در پیگیری طرح امنیتی خود برای بازگرداندن امنیت به این منطقه مشکل ساز کرده است.

اقدام ارتش لبنان در بازداشت شماری از عوامل ناامنی ها در طرابلس موجب خشم وهابی های مورد حمایت جریان 14 مارس در این منطقه شده است.

ادامه اجرای طرح امنیتی ارتش لبنان در منطقه بقاع نزدیک مرز با سوریه

النشره نیز گزارش داد ارتش لبنان در تکمیل طرح امنیتی خود در منطقه بقاع لبنان افراد تحت تعقیبی را در شهرک های بریتال، حورتعلا و مجدلون دستگیر کرد.

نیروهای امنیتی لبنان همچنین پست های ایست و بازرسی در مسیرهای این منطقه را تقویت کرده است.

نیروهای اطلاعاتی لبنان دیروز دو تروریست سوری با نام های اسماعیل علی الحسین وعماد یوسف سوید را در بریتال دستگیر کردند.

یک مقام کاخ سفید هم در گفت وگو با روزنامه الحیات لبنان از پیشرفت طرح امنیتی لبنان در منطقه بقاع و طرابلس استقبال کرد و گفت: حضور دولتی کارآمد وضعیت امنیتی لبنان را بهبود می بخشد.

وی افزود: کمک های آمریکا در دو بخش امنیتی و نظامی به لبنان افزایش ادامه می یابد و ارتش بر همه خاک لبنان تسلط خواهد یافت و امنیت مرزها را تامین می‌کند.

حزب الله: توطئه‌ها برای فتنه انگیزی مذهبی بین مسلمانان لبنان شکست خواهد خورد

السید ابراهیم امنیت، رئیس شورای سیاسی حزب الله لبنان تاکید کرد: همه تلاش ها برای فتنه انگیزی مذهبی بین مسلمانان همیشه شکست خواهد خورد.

وی در سمیناری فرهنگی که حزب الله در بعلبک برگزار کرد گفت: حفظ وحدت ملی مسئولیت همه فرزندان این میهن است.

مردم لبنان همچنین دیروز پیکر سه شهید مقاومت را که در جریان مبارزه جهادی در سوریه به شهادت رسیده بودند تشییع کردند.
انتهای پیام/ل.ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها