امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۴:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76224
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل خبرگزاری رویترز، گروهی از افراد مسلح روز شنبه ساختمان اداره پلیس شهر «اسلاویانسک» واقع ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل خبرگزاری رویترز، گروهی از افراد مسلح روز شنبه ساختمان اداره پلیس شهر «اسلاویانسک» واقع در شرق اوکراین را به تصرف خود درآوردند.

«آرسن آواکوف» وزیر کشور دولت موقت اوکراین با اعلام این خبر در صفحه فیس‌بوک خود، نوشته است: «مردان مسلح که نقاب به صورت داشتند، اداره پلیس اسلاویانسک را به تصرف خود درآورده‌اند. با قدرت به این اقدام پاسخ می‌دهیم، چراکه باید بین معترضان و تروریست‌ها تفاوت قائل شد.»

پلیس اوکراین هم ادعا کرده است که این گروه از طرفداران روسیه هستند و بعد از تصرف ساختمان، صدها قبضه سلاح را از آن خارج و بین معترضان توزیع کرده‌اند.

مناطق شرقی اوکراین از دو ماه قبل و به خصوص بعد از الحاق شبه‌جزیره «کریمه» به روسیه، ناآرام شده است. ساکنان این مناطق که اغلب تبار روسی دارند، خواستار برگزاری همه‌پرسی مشابه در شهرهای خود و الحاق به روسیه شده‌اند. «دونستک»، «خارکوف» و «لوهانسک» از جمله شهرهایی است که در هفته‌های اخیر شاهد ناآرامی بوده است.

انتهای پیام/ق.ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها