امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۸:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76225
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد که اقتصاد ایران رو به ثبات است و در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد که اقتصاد ایران رو به ثبات است و در صورت رسیدن این کشور و 1+5 به توافق جامع، ممکن است اقتصاد این کشور رشد مستحکم‌تری داشته باشد.

صندوق بین‌المللی پول از افت اقتصادی 1.7 درصدی اقتصاد ایران در 2013 خبر داد اما ادامه داد که اقتصاد ایران در سال جاری میلادی با جهش 1.5 درصدی روبرو خواهد بود.

«مسعود احمد» مدیر بخش خاورمیانه و آسیای مرکزی صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد که مشکلات اقتصادی ایران در شرایطی که به توافق جامع هسته‌ای با 1+5 (آمریکا،انگلیس،فرانسه،روسیه،چین بعلاوه آلمان) برسد، روند نزولی پیدا خواهد کرد.

وی به خبرنگاران در نشست‌های بهاری بانک‌ جهانی/صندوق بین‌المللی پول در واشنگتن گفت: ما فکر می‌کنیم که اگر بهبود دائم در جو بین‌المللی به وجود آید، بر ایجاد رشد اقتصادی در یک دوره متوسط تأثیر می‌گذارد.

مدیر بخش خاورمیانه و آسیای مرکزی صندوق بین‌المللی پول ادامه داد ایران از اصلاحات بازار ارز و آرام شدن تورم چشمگیر که روزی رو به افزایش بود، بهره می‌برد اما به اصلاحات ساختاری بیشتر و مستحکم کردن سیاست پولی خود نیاز دارد.
انتهای پیام/ف.ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها