امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۵:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76226
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 59
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به دنبال بازدید یک وزیر کابینه دولت ژاپن از معبد جنگی یاسوکنی وزرات خارجه چین و کره جنوبی به ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به دنبال بازدید یک وزیر کابینه دولت ژاپن از معبد جنگی یاسوکنی وزرات خارجه چین و کره جنوبی به آن اعتراض کردند.

معبد یاسوکنی بنای یادبود کشته شدگان ارتش امپراطوری ژاپن در خلال جنگ جهانی دوم است اما چین و کره جنوبی آن را سمبل نظامیگری و خوی تجاوزگری این کشور به همسایگانش می‌دانند.

وزارت خارجه چین اعلام کرد؛ بازدید «یوشیتاکا شیندو» وزیر داخلی ژاپن از این معبد یک بار دیگر نشام داد که دولت ژاپن رویکرد اشتباهی را در برابر حقایق تاریحی پیش گرفته است.

چین پیش از این اعتراض خود را به بازدید اعضای کابینه و پارلمان ژاپن از این بنای جنگی اعلام کرده بود.

این بازدید درحالی انجام شده است که بازدید شینزو آبه نخست وزیر ژاپن از همین معبد در سال 2013 باعث تیرگی روابط توکیو-پکن شده است. این مساله که تاثیر عمیقی بر روابط اقتصادی و تجاری این 2 اقتصاد بزرگ جهان گذاشته است.

رئیس جمهور چین در اعتراض به سیاست‌های دولت ژاپن از جمله در زمینه مناقشات ارضی تا کنون حاضر نشده است با نخست وزیر ژاپن دیدار دوجانبه رسمی داشته باشد.
انتهای پیام/ی.ی
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها