امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۱:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76227
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، 12 ائتلاف جدید به کمپین مردمی یکپارچه برای حمایت از نامزدی «عبد الفتاح ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، 12 ائتلاف جدید به کمپین مردمی یکپارچه برای حمایت از نامزدی «عبد الفتاح السیسی» در انتخابات آینده ریاست جمهوری این کشور ملحق شدند.

- هواداران و اعضای جماعت اخوان المسلمین مصر که حکومت کنونی آن را از فعالیت ممنوع و در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داده است، در اعتراض به نزدیک شدن موعد محاکمه 54 اخوانی در دادگاه جنایی بلیس زنجیره بشری تشکیل دادند و خواستار لغو محاکمه این افراد شدند.

- ستاد انتخاباتی «حمدین صباحی» با جماعت اخوان المسلمین ائتلاف نخواهد کرد. این خبری بود که «خالد تلمیه»، یکی از اعضای ارشد ستاد انتخاباتی صباحی آن را اعلام و تاکید کرد که صباحی با گروه‌ها و جریان‌هایی که انقلاب 30 ژوئن را به رسمیت نشناسند و آن را انقلاب به شمار نیاورند، ائتلاف نخواهد کرد.

- دادگاه جنایی مصر در محاکمه «محمد البلتاجی» و «صفوت الحجازی» و شماری از رهبران جماعت اخوان المسلمین به اتهام شکنجه یک شهروند مصری تجدید نظر خواهد کرد.

- شیخ الازهر برای حل اختلافات دو عشیره الدابودیه و الهلایل ساعتی پیش وارد استان اسوان شد تا با برقراری آشتی بین این دو عشیره، مانع تشدید ناامنی در این استان مصر شود.

- دستگاه‌های امنیتی مصر امروز شنبه 3 مصری را به اتهام عضویت در جماعت اخوان المسلمین در استان سوهاج بازداشت کردند. نیروهای امنیتی مصر این افراد به شرکت در تجمعات اخوانی‌ها و سر دادن شعار علیه ارتش متهم کرده است.

- نیروهای امنیتی مصر در استان سینا 77 نفر را بازداشت کردند که متهم به دست داشتن در حوادث و رویدادهای امنیتی این استان مشارکت داشتند.

- دادگاه تجدید نظر قاهره اعلام کرد که «محمد بدیع» و 50 رهبر اخوانی دیگر را در قضیه «طرح چهارم» روز 22 آوریل جاری محاکمه خواهد کرد.

- پلیس مصر اعلام کرد، در اولین روز از آغاز به کار کمیته مستقل انتخابات ریاست جمهوری مصر، این دستگاه برای تامین امنیت هرچه بیشتر این کمیته علاوه بر استفاده از نیروهای امنیتی از سگ‌های پلیس نیز استفاده کرده است.

- دستگاه امنیتی مصر اعلام کرد، ظرف 24 ساعت گذشته 82 قطعه سلاح را ضبط و 7 باند جنایتکار و هنجار شکن را متلاشی و اعضای آن را دستگیر کرده است.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها