امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۵:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76230
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‌‏آباد، خبرگزاری رسمی ترکمنستان امروز شنبه در گزارشی اعلام کرد که «قربانقلی بردی ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‌‏آباد، خبرگزاری رسمی ترکمنستان امروز شنبه در گزارشی اعلام کرد که «قربانقلی بردی محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان بر پایبندی دولتش به تعهدات و مفاد قراردادهای گازی منعقد شده با جمهوری اسلامی ایران و نیز بر ادامه همکاری‏‌های گازی کشورش با ایران تأکید کرد.

این منبع ضمن بیان مطلب فوق تصریح کرد که رئیس جمهور ترکمنستان این سخنان را در جلسه ویژه با حضور مقامات عالی رتبه در امور نفت و گاز مطرح کرده‏ است.

بردی‏محمداف در این زمینه همچنین خطاب به مسئولین عالی رتبه انرژی دولت ترکمنستان بر ادامه فعالیت و اقدامات مربوطه برای اجرای قراردادهای منعقده با ایران در زمینه صادرات گاز به کشور همسایه تأکید کرد.

این گزارش حاکی از آن است که رئیس جمهور ترکمنستان همچنین بر اهمیت همکاری‏‌های گازی با روسیه و چین و اجرای تعهدات قراردادها با این شرکا در عرضه خرید و فروش گاز نیز تأکید کرده ‏است.

تأکید رئیس جمهور ترکمنستان بر اهمیت همکاری‏‌های گازی با جمهوری اسلامی ایران و پایبندی دولت این کشور به تعهدات قراردادی خود در این زمینه درحالی است که ترکمنستان در سال‌های اخیر با سرمایه گذاری کلان سعی در تنوع بخشی به صادرات حامل‌های انرژی خود دارد.

صنعت نفت و گاز ترکمنستان در واقع از مهمترین و تنهاترین ارکان اقتصاد ملی و منبع درآمد ارزی این کشور می‌‏باشد.

ترکمنستان هم‏‌اکنون سالانه بیش از 12 میلیون تن نفت خام و بیش از 80 میلیارد متر مکعب گاز تولید می‏‌کند.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها