امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۱:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76232
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، پایگاه خبری «کانیوز» در مطلبی اعلام کرد که «نیکلای بوردیوژا» دبیر کل سازمان ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، پایگاه خبری «کانیوز» در مطلبی اعلام کرد که «نیکلای بوردیوژا» دبیر کل سازمان پیمان امنیت جمعی به رسانه‌ها گفته است که کشورهای عضو این سازمان، مرکز مبارزه با حوادث و جرائم اینترنتی را به منظور ایجاد امنیت و جلوگیری از تهدیدات نیروهای خرابکار در فضای مجازی به اجرا خواهند گذاشت.

بنابر گزارش منابع خبری، دبیرکل سازمان پیمان امنیت جمعی با اشاره به جنگ اطلاعاتی توسط پایگاه‌های خبری اینترنتی تأکید کرده که در دوران اوج و تشدید برخورد منافع و جریان‌سازی اطلاعات با استفاده از سامانه‌های اینترنتی اجرای طرح مقابله با چنین خطراتی در اولویت برنامه‌های دفاعی قرار می‌گیرد.

در همین حال، پایگاه خبری «ریا نووستی» روسیه نیز در مطلبی افزود که بوردیوژا ضمن اعلام این خبر در نشستی به خبرنگاران در مینسک پایتخت بلاروس تصریح کرده که این مرکز مشترک مقابله با حوادث اینترنتی کشورهای عضو به زودی راه‌اندازی خواهد شد.

دبیرکل سازمان امنیت جمعی تأمین امنیت اطلاعات متعلق به کلیه کشورهای عضو سازمان را از دیگر اهداف این برنامه عنوان کرد‌.

بوردیوژا در ادامه اظهار داشت که سازمان پیمان امنیت جمعی در حال حاضر به طور فعال در امر مبارزه با مظاهر مخرب بر روی اینترنت مبارزه کرده و اخیرا در شناسایی تعداد زیادی از سایت‌های مخرب و مسدود کردن آنان در محدوده این سازمان اقدام کرده‌ است.

سازمان امنیت جمعی با هدف اجرای برنامه‌های دفاعی و تأمین امنیت در محدوده جامعه کشورهای همسود در سال 2002 میلادی براساس یک قرارداد دفاعی امضا و در سال 1992 ایجاد شد.

روسیه، قزاقستان، بلاروس، تاجیکستان، قرقیزستان و ارمنستان در حال حاضر عضویت این سازمان‌ را دارند.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها