امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۱۱:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76235
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه امروز، شنبه مذاکرات تلفنی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه امروز، شنبه مذاکرات تلفنی با "آندری دشیتسا" کفیل وزارت امور خارجه اوکراین برقرار کرد که دومین گفت‌وگوی مستقیم تلفنی دو طرف محسوب می‌شود.

بر اساس اطلاعات دفتر مطبوعاتی وزارت خارجه اوکراین، در جریان این مذاکرات طرفین به فراهم سازی مقدمات نشست چهارجانبه روسای دستگاه دیپلماسی خارجی روسیه، آمریکا، اوکراین و اتحادیه اروپا که قرار است در تاریخ 17 آوریل (28 فروردین) در ژنو برگزار شود، پرداختند.

ضمن اینکه مقامات کرملین تردید دارند که نشست چهارجانبه ژنو بتواند مشکل بدهی گازی اوکراین را حل و فصل نماید.

"دمیتری پسکوف" سخنگوی دفتر ریاست‌جمهوری روسیه امروز در جمع خبرنگاران اعلام کرد: این احتمال وجود دارد که مشکل بدهی گازی اوکراین با آمریکا مطرح شود، ولی دورنمای روشنی در این مورد وجود ندارد. این مسئله ممکن است با اتحادیه اروپا هم بررسی شود، ولی بدون حضور هر دو طرف قرارداد (یعنی روسیه و اوکراین) بررسی این مشکل بدون پایه و اساس خواهد بود، چرا که بروکسل طرف قرارداد نیست.

پسکوف در عین حال یادآوری کرد که در جریان مذاکرات چهارجانبه ژنو، روسیه این امکان را خواهد داشت تا مواضع طرف اوکراینی را در این رابطه بشنود.
انتهای پیام/آ.ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها