امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۷:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 76237
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری النشره، سمیر جعجع، در گفت وگو با رادیو الجزایر اعلام کرد که هنوز نامزد جریان 14 مارس در انتخابات ریاست جمهوری ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری النشره، سمیر جعجع، در گفت وگو با رادیو الجزایر اعلام کرد که هنوز نامزد جریان 14 مارس در انتخابات ریاست جمهوری نشده است اما امیدوار است که احزاب 14 مارس درباره نامزدی وی به توافق دست یابند و وی را نامزد خود اعلام کنند.

وی افزود: طبیعتا همه متحدان عضو احزاب 14 مارس حق نامزد شدن در انتخابات را دارند و حزب نیروهای لبنانی بزرگ‌ترین حزب مسیحی در درون جریان 14 مارس است و برنامه انتخاباتی روشنی دارد و ما پیش از این با متحدان خود درباره نامزدی خودم بحث و گفت‌وگو کردیم و به دلایل مختلفی من معتقدم که مورد حمایت متحدان خود در 14 مارس قرار می‌گیرم.

جعجع درباره اینکه آیا مورد حمایت کشورهای عربی و جامعه بین‌المللی هم قرار دارد گفت: ما در جریان 14 مارس و بخصوص حزب نیروهای لبنانی روابط عمیقی با عربستان و کشورهای عربی حوزه خلیج (فارس) و مصر داریم و همچنین با آمریکا، فرانسه و همه کشورهای اروپایی و گمان نمی‌کنم که هیچ کدام از این کشورها با رئیس جمهور شدن من مخالف باشند، من همیشه با این کشورها در تماس و گفت‌وگو هستم زیرا می‌خواهیم دولتی توانمند و فعال در لبنان روی کار آید و همچنین ارتشی قوی داشته باشیم.

جعجع با تاکید بر اینکه با هیچ حزب سیاسی در لبنان در مقام حزب سیاسی از جمله حزب الله مشکلی ندارد ادعا کرد: دولت لبنان نمی‌تواند در لبنان در سایه دولتی کوچک که نهاد نظامی مسلح و نظام امنیتی مخصوص خود را دارد کار کند.

وی بار دیگر با نادیده گرفتن نقش مقاومت در دفاع از لبنان در مقابل رژیم صهیونیستی گفت: ما می خواهیم راهبرد امنیتی و نظامی لبنان تنها در دست دولت و نه غیر آن باشد.

رئیس حزب نیروهای لبنانی سبب مخالفت حزبش با مشارکت حزب الله در کابینه را اختلاف موجود بین دو طرح سیاسی متناقض یعنی بین طرح جریان 14 مارس و طرح حزب الله دانست.

جعجع درباره بحران سوریه با ادعای اینکه لبنان در شرایط کنونی رابطه‌ای با سوریه ندارد گفت: نظر ما هنوز این است که در دمشق حاکمیتی وجود ندارد و ما از انقلاب مردم سوریه حمایت می‌کنیم و امیدواریم دولتی جدید که خواسته ملتش را محقق کند روی کار آید.

جعجع گفت: سعد الحریری رئیس جریان المستقبل هنوز به صراحت اعلام نکرده که از نامزدی من برای ریاست جمهوری حمایت می‌کند با وجود اینکه یک بار او گفت که نامزد ریاست جمهوری سمیر جعجع است و من منتظر اعلام حمایت وی هستم زیرا [به گفته وی] سعد الحریری قدرت سیاسی مهمی در لبنان است.
انتهای پیام/ل.ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها